Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Przegląd Europejski 1/2020 – książka

TANIEJ 5 %

polski

Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego

977164124720801

Produkt fizyczny: Książka

Opis

Przegląd Europejski jest czasopismem naukowym wydawanym przez Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego w formule open access ukazującym się od 2000 r. W kwartalniku publikowane są głównie oryginalne recenzowane artykuły naukowe. Oprócz nich publikowane są także materiały nierecenzowane, np.: eseje, recenzje monografii, sprawozdania, komentarze.

Publikujemy rezultaty prac badawczych m. in. z zakresu nauk o polityce i administracji, prawa, stosunków międzynarodowych, ekonomii, socjologii oraz szeroko rozumianych studiów europejskich. Naszym celem jest przede wszystkim pogłębianie dyskursu naukowego w płaszczyźnie teoretycznej oraz prezentowanie perspektyw metodologicznych użytecznych dla studiów europejskich. Ponadto prezentowane wyniki analiz charakteryzują się uwzględnieniem przez Autorów w ich badaniach lokalnej i regionalnej perspektywy, ze względu na znajomość kontekstu historycznego, społecznego, prawnego czy kulturowego.

Artykuły publikowane są w języku angielskim (dwa numery w roku) oraz w języku polskim i innych językach obcych (w tym w jęz. rosyjskim, niemieckim, hiszpańskim i in.).

W każdym numerze Przeglądu Europejskiego wyodrębnione są cztery działy:
Teoria i metodologia studiów europejskich;
Prawo, instytucje i polityki Unii Europejskiej;
Historia, kultura i społeczeństwa europejskie;
Impresje europejskie, gdzie publikowane są recenzje, noty, sprawozdania i prace studentów.

Przegląd Europejski 1/2020 - książka

24,42 zł 25,71 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!