Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Roztocze w malarstwie Dariusza Króla – książka

TANIEJ 7 %

Dariusz Król  

09.12.2020

polski

104

TRIO Z ROZTOCZA

9788395024214

Produkt fizyczny: Książka

Opis

Album pod nazwą “Roztocze w malarstwie Dariusza Króla”, to przedsięwzięcie autora prac i Centrum Kultury w Zwierzyńcu.
Album jest formatu A4 i liczy 104 strony, ma twarde okładki i zawiera tekst w języku polskim i angielskim. Zaprojektował go szczebrzeski artysta Dariusz Król.
-To pierwszy taki album Roztocza w malarstwie – mówi Dariusz Król, twórca albumu i autor prac malarskich, które można obejrzeć w publikacji.
Stworzenie tego albumu kosztowało dużo czasu.
-Sporo czasu zajęło mi zrobienie zdjęć z obrazów oraz zaprojektowanie albumu strona po stronie – mówi autor.
Tak o artyście pisała Anna Katarzyna Maleszko – kustosz kolekcji japońskiej Muzeum Narodowego w Warszawie:
“Dariusz Król, artysta, urodzony i mieszkający w Szczebrzeszynie, pozostał wierny rodzinnej ziemi i tradycji polskiego malarstwa krajobrazowego. Od dziesięcioleci jego niezwykłe miniatury malarskie i większe formatowo kompozycje wyrażają przywiązanie i miłość do cichych łąk i spokojnych rozlewisk dolin Roztocza.
Widoki łąk z kwitnącymi trawami i polnymi kwiatami to niezwykła synteza obrazu przyrody, filozoficzna kontemplacja i uważna, czuła obserwacja. Źdźbła traw, delikatne płatki rumiankowych kwiatków, zwiewne dmuchawce malowane są z jubilerską precyzją, która jest zadziwieniem nad urodą i tajemnicą Natury. Rośliny są głównym bohaterem opowieści, pokazane z bliska, kreślone delikatnymi liniami przygaszonych tonów, w których dominują błękity, zielenie, brązy i szarości a na ich tle dominują jasną plamą biele, róże czy błękity polnych kwiatów”.
Dariusz Król jest autorem 70 indywidualnych wystaw malarskich. Organizator międzynarodowych plenerów malarskich w Nagyatad 1989 (Węgry), a także w Nieliszu 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016. Jego prace znajdują się w muzeach państwowych oraz w kolekcjach prywatnych w USA, Japonii, Niemczech, Finlandii, Szwecji, Korei Południowej, Polsce, Szwecji, Rosji, Kanadzie, Australii, Holandii, Austrii i na Węgrzech. Otrzymał nagrody w USA: Floryda – 1990, New Jersey – 1998.

Roztocze w malarstwie Dariusza Króla - książka

51,15 zł 55,00 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!