Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Sztuka Komiks szczeciński – książka

TANIEJ 7 %

Wojciech Ciesielski  

02.07.2022

polski

96

Granda

9788396329493

Produkt fizyczny: Książka

Opis

Sztuka. Komiks szczeciński to autorski projekt prezentujący w formie krótkich noweli wybranych pięciu szczecińskich artystów oraz ważne historyczne inicjatywy z zakresu sztuki współczesnej, które miały miejsce na terenach dzisiejszego Województwa Zachodniopomorskiego. Jest to pierwsza w Polsce, tak obszerna próba zaprezentowania szerokiej publiczności tego typu zjawisk w popularnej formie.
Okres historyczny obejmuje zakres od 1945 roku po współczesność, Bohaterami poszczególnych segmentów są: Marian Tomaszewski pionier szczecińskiej plastyki, Ryszard Tokarczyk twórca awangardowy, współtwórca artystycznego szkolnictwa w mieście, Brunon Tode niepokorny duch i legenda szczecińskiego świata artystycznego, Danuta Dąbrowska artystka postkonceptualna, wykładowczyni na Akademii Sztuki, Jan Szewczyk artysta eksperymentujący jednocześnie z tradycyjnymi formami malarskimi i projektami społecznymi. Ponadto zaprezentowane zostały XIX Spotkanie Artystów, Naukowców i Teoretyków Sztuki w Osiekach 1981 oraz Spotkania Artystyczne w Karlinie z 1988.
Każda z noweli charakteryzuje się odrębnym stylem, zarówno wizualnym, jak i sposobem narracji, dopasowanym do charakteru twórczości bohatera. Autorem wszystkich segmentów jest Wojciech Ciesielski. Projekt zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a dofinansowano z budżetu Miasta Szczecin.

Wojciech Ciesielski (1979), ukończył Muzealnictwo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2006 2018 pracował w Muzeum Sztuki Współczesnej, oddziale Muzeum Narodowego w Szczecinie. Wykładał Historię sztuki, kultury i designu na Zachodniopomorskim Uniwersytecie technologicznym oraz Psychofizjologię widzenia na Akademii Sztuki w Szczecinie. Autor licznych artykułów z zakresu historii sztuki oraz szeroko pojętej krytyki artystycznej. Kurator licznych wystaw sztuki współczesnej. Autor komiksu Zosia. Pierwsze loty i blogów Komiks TV i Komiks Ciesielski.

Sztuka Komiks szczeciński - książka

46,41 zł 49,90 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!