Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Zbiór zadań z konkursów matematycznych wraz z rozwiązaniami – książka

TANIEJ 7 %

Dobrowolski Paweł   Baran Filip   Czech Miron   Spyrzewski Sebastian   Tomczyk Jakub   Ziętek Jan  

23.01.2020

polski

152

Omega

9788372677365

Produkt fizyczny: Książka

Opis

Paweł Dobrowolski, nauczyciel matematyki w I SLO im. Hetmana Jana
Tarnowskiego, wychowawca wielu laureatów i finalistów Olimpiady
Matematycznej, Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, Olimpiady
Statystycznej, Podkarpackich Konkursów Matematycznych, opracował wraz z uczniami „Zbiór zadań z konkursów matematycznych wraz z rozwiązaniami. Podkarpacki konkurs matematyczny im. Franciszka Leji”.
Ze wstępu:
„W roku szkolnym 2019/2020 odbędzie się jubileuszowa, XX edycja, Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji, chciałem więc z tej okazji, wraz z moimi uczniami, wydać „Zbiór zadań z konkursów matematycznych wraz z rozwiązaniami” ze wszystkich poprzednich 19. etapów wojewódzkich.
Wszyscy uczniowie, którzy przedstawili w tym zbiorze rozwiązania zadań, to laureaci lub finaliści zarówno XVIII, jak i XIX edycji. Każdy z nich odnosił sukcesy w wielu innych konkursach matematycznych. Dlaczego postanowiliśmy wydać właśnie taki zbiór? Z prostej przyczyny: treści zadań są dostępne na stronach internetowych, natomiast nigdzie nie można znaleźć wszystkich rozwiązań. Większość z tych zadań nie jest łatwa i gdyby uczeń chciał się sprawdzić, rozwiązując samodzielnie, bądź skorzystać z podpowiedzi, lub po prostu zobaczyć, jak można było rozwiązać zadanie, może to teraz zrobić. Mam nadzieję, że będzie to przydatna pomoc i cenna pozycja w osobistej „biblioteczce matematycznej” nauczyciela przedmiotu. Sam wiem, jak brakuje takich zbiorów, które można polecić uczniowi, aby mógł nawet samodzielnie przygotowywać się tak do konkursów, jak i olimpiady matematycznej.”

Zbiór zadań z konkursów matematycznych wraz z rozwiązaniami - książka

26,04 zł 28,00 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!