Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Żydzi Naród-historia-religia – książka

TANIEJ 7 %

Leo Trepp  

30.06.2021

polski

448

Cyklady

9788360279373

Produkt fizyczny: Książka

Opis

Książka rabina Leona Treppa to znakomite kompendium wiedzy o Żydach i judaizmie.
Autor przedstawia w zarysie dzieje swojego narodu, prezentując jego dorobek umysłowy i kulturalny. Omawia piśmiennictwo i literaturę żydowską, poczynając od starożytności (Biblia i Talmud) aż po czasy współczesne. Opisuje żydowskie święta i zwyczaje, wierzenia i symbole religijne. Znajdziemy tu także rozdziały poświęcone powstaniu i problemom współczesnego państwa Izrael, społeczności Żydów amerykańskich, nowoczesnym kierunkom w judaizmie, a także relacjom chrześcijańsko-żydowskim.
Obecne wydanie, poprawione i uaktualnione, zawiera również informacje o żydowskiej mistyce (kabale) oraz debacie na temat Holokaustu.
Napisana prostym i przystępnym językiem, książka ta zawiera ogromną ilość informacji, które zapewne z trudem pomieściłaby obszerna encyklopedia.

Leo Trepp (ur. 1913 r. w Moguncji), niemiecko-amerykański rabin i teolog. Studiował filozofię i filologię na uniwersytetach we Frankfurcie nad Menem i w Berlinie. Równocześnie zdobywał wykształcenie w seminarium rabinackim w Berlinie. Do Nocy Kryształowej w 1938 roku pełnił urząd rabina krajowego w Oldenburgu. Wywieziony do obozu w Sachsenhausen, został uwolniony wskutek protestów brytyjskiego rabina naczelnego i wyemigrował do Anglii, a następnie do Stanów Zjednoczonych. Studiował w Uniwersytecie Harvarda i Kalifornijskim, pełniąc funkcję rabina w rozmaitych gminach żydowskich. Od 1951 do emerytury w 1983 roku był profesorem filozofii i nauk humanistycznych w Nappa College w Kalifornii. Wielokrotnie gościł z wykładami w uczelniach niemieckich i amerykańskich. Jest autorem licznych prac naukowych i popularnonaukowych na temat judaizmu.

Żydzi Naród-historia-religia - książka

32,46 zł 34,90 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!