Wpisz kod aktywacyjny
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

My dzieci z dworca ZOO – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: My dzieci z dworca ZOO – audiobook

Christiane F.  

Ryszard Turczyn  

20.07.2011

polski

12:15:00

Qes Agency

978-83-61593-57-7

Ocena: 5 (2 oceniających) Oceń produkt

 • MP3

My dzieci z dworca ZOO - audiobook

22,99 zł
?

Opis

My, dzieci z dworca ZOO (niem. Wir Kinder vom Bahnhof ZOO) jest książką dokumentalną. W 1978 roku w Berlinie Zachodnim dwoje dziennikarzy, Kai Hermann i Horst Rieck, przeprowadziło wywiad z nastoletnią narkomanką Christiane F. (właśc. Christiane Vera Felscherinow), która wówczas występowała jako świadek w pewnym procesie. Początkowo ów wywiad miał być tylko uzupełnieniem badań tygodnika "Stern" nad sytuacją młodzieży. Jednakże z nagrania rozmów  z Christiane powstała książka, która lepiej niż jakikolwiek raport opisuje środowisko młodocianych narkomanów.
Relacja Christiane jest wstrząsająca. Pokazuje, jak od eksperymentowania z miękkimi narkotykami przechodzi się do najtwardszych.  Jak  łatwo jest ugrzęznąć w nałogu i jak trudno się z niego wyrwać. Do czego zdolni są ludzie uzależnieni od narkotyku, aby zdobyć pieniądze na kolejną "działkę".
Książka okazała się bestsellerem. W 1981 Uli Edel nakręcił na jej podstawie film o tym samym tytule "My, dzieci z dworca ZOO".
Problem narkomanii jest ciągle aktualny, a mitem jest, że narkomanami mogą zostać tylko ludzie z rodzin patologicznych. Według badań przeprowadzonych przez CBOS ponad połowa uzależnionych pochodzi z tzw. dobrych domów.
Serdecznie polecamy!

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz. Jeśli nie wie - wytłumacz.
Jeśli nie może - pomóż.
Janusz Korczak

Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:5
  tomasz denek/2011-09-22

  Bardzo podobała mi się mp3.

 • Ocena:5
  Piotr Borowski/2011-09-01

  Ta książka to już klasyka. Czytałem ją wiele lat temu, od wtedy wiele się zmieniło. Dziś problem dotyczy innych narkotyków niż wtedy. Ale słuchając doszedłem do wniosku, że problemy w stosunkach rodzinnych, które to były (moim zdaniem) głównym powodem popadnięcia w nałóg nie zmieniły się. Dziś też młodzi schodzą na złą drogę pod wpływem znajomych, którzy im imponują. Kiedyś czytałem ją jako młody, teraz słuchałem jako rodzic. W obu wypadkach książka uczy. Trudno może powiedzieć, że się ona podoba, z powodu tematu, który porusza, ale mimo, że ją znam słuchałem z przyjemnością. Podobnie moje dzieciaki. I jeszcze warto wspomnieć o lektorce, bardzo pasuje ona do tej książki i dodatkowo sprawia, że słucha się dobrze.

1 - 2 z 2 opinii