Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Niezbędnik Inteligenta - Wydanie specjalne POLITYKI – e-wydanie – Współczesny

BestsellerTANIEJ 23 %

Współczesny

27.06.2018

polski

108

Polityka Spółdzielnia Pracy

1730-0525NI

Ocena: 4.8 (20 oceniających) Oceń produkt

 • PDF
 • EPUB
 • MOBI
 • Dostęp online EPUB
 • Dostęp online PDF

W numerze:

Podobno dramatycznie spada liczba ludzi zdolnych do przeczytania dłuższego, parostronicowego tekstu i gotowych po takie teksty sięgać. Czytelnicy tzw. ambitniejszych książek i czasopism są niewielką, w Polsce może 100-tysięczną, grupą. Właściwie sektą. I do tej sekty adresujemy nowe na polskim rynku pismo, zawartością i charakterem zmierzające dokładnie pod prąd rzekomo głównego nurtu dzisiejszej cywilizacji, która promuje komunikację szybką, dosadną, uproszczoną, twitterową. Uważamy, że nie o wszystkim, co ważne i ciekawe, da się sensownie opowiedzieć w paruset znakach. A ponadto istnieje jeszcze coś takiego, jak przyjemność czytania. Proponujemy więc Państwu gazetowy odpowiednik płyty winylowej lub inaczej – czytelniczy slow food: najważniejsze tematy naszej współczesności opowiedziane w wersji dla zaawansowanych, do czytania w pewnym skupieniu i komforcie, w fotelu, kawiarni, w podróży, na wakacjach. Bez pośpiechu. Nasza epoka przelatuje nam przed oczami jak pejzaże za szybą samochodu czy pociągu, nie nadążamy ze zrozumieniem, oswajaniem rzeczywistości. Dlatego namawiamy do przerwy na czytanie. I ostrzegamy na okładce: takiego pisma jeszcze w Polsce nie było!

Przez ostatnie 10 lat w kolejnych monograficznych numerach „Niezbędnika Inteligenta”, firmowanych przez autorskie środowisko tygodnika POLITYKA, zastanawialiśmy się nad postępami nauki, dziedzictwem religii, konsekwencjami naprawiania i poprawiania ludzi, możliwościami spełnienia się utopii. Analizowaliśmy zjawiska takie jak post-prawda, przyglądaliśmy się działaniu mózgu i ostrzegaliśmy przed globalnymi zagrożeniami, jakim – raczej prędzej niż później – ludzie będą musieli stawić czoła. Ale spraw, o których naprawdę warto i trzeba by rozmawiać, jest tyle, że odstępujemy od formuły monotematycznej, zmieniamy nasze wydawnictwo w „Niezbędnik Współczesny” i do jego lektury zaprosimy częściej, co kilka tygodni – jeśli się Państwu ta formuła spodoba. Dla nas, Droga Czytelnicza Sekto, to także pewien eksperyment. Może takie czasopismo – zawierające eseje i „nieśpieszną” publicystykę o Polsce, człowieku i jego kondycji, o dziwnym świecie, w jakim żyjemy, o cywilizacji, jaką tworzymy – jest dziś potrzebne bardziej niż kiedykolwiek; a może już kompletnie nie? My wciąż wierzymy, że czytanie jest niezbędne do życia.

Język rosyjski ma malownicze określenie dla inteligenckiej gazety dużych tematów i takichż tekstów – tołstyj żurnał. Tłusty żurnal brzmi po polsku zabawnie, ale OK – jakoś to pasuje do naszej wizji „Niezbędnika Współczesnego”. Będziemy wdzięczni za opinie, także za propozycje tematów do następnego i kolejnych wydań. Zaczynamy!

Niezbędnik Inteligenta - Wydanie specjalne POLITYKI - e-wydanie – Współczesny

13,00 zł 16,99 zł
?

Kup Niezbędnik Inteligenta - Wydanie specjalne POLITYKI – e-wydanie – Współczesny / e-wydanie

Forma zakupu
 

Niezbędnik Inteligenta - Wydanie specjalne POLITYKI – e-wydanie – Współczesny

 • Współczesny
  • PDF
  • EPUB
  • MOBI
  • Dostęp online EPUB
  • Dostęp online PDF
13,00 zł 16,99 zł
26 pkt?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.8 (20 oceniających)

1 - 5 z 20 opinii

 • Ocena:3
  Sergiusz Patela/2014-05-20

  Uniwersytety - najgorszy Niezbędnik jaki do tej pory czytałem, mam nadzieję że to chwilowy spadek formy. Pisany jednostronnie, mało ciekawie, bezkrytycznie. Trochę autoreklamy uniwersyteckiej. Brak konfrontacji opinii. Tekst o edukacji zdalnej (MOOCs, e-learnig) na żenująco niskim poziomie - ani słowa o tym, że te techniki wzbudzają coraz więcej wątpliwości.

 • Ocena:5
  Norbi L/2014-04-02

  Niezbędnik Inteligenta to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto oczekuje dokładniejszej i rzetelnej informacji. Jak najbardziej dla tych, co są ciekawi świata.

 • Ocena:3
  Nikodem Piskorski/2013-12-25

  Niektóre artykuły lepsze, inne gorsze - jakościowo dobre i czyta się nieźle, ale zupełnie nie pasujące do tytułu "Niezbędnik Inteligenta". Raczej licealisty.

 • Ocena:5
  Miłosz Król/2013-11-14

  W niezbędniku ciekawe artykuły dotyczące krajowych możliwości wykorzystania energii odnawialnej w stosunku do rodzimych paliw kopalnianych.

 • Ocena:5
  Crysia/2013-05-12

  Ciekawostki o ludzkim mózgu - pełne kompendium na temat myślenia, wyobraźni, uczuć, zapamiętywania.

1 - 5 z 20 opinii