Wpisz kod aktywacyjny
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Niezbędnik Inteligenta - Wydanie specjalne POLITYKI – e-wydanie – Jak zmieniamy Ziemię

TANIEJ 23 %

Jak zmieniamy Ziemię

02.03.2016

polski

168

Polityka Spółdzielnia Pracy

1730-0525NI

Ocena: 4.8 (20 oceniających) Oceń produkt

 • PDF

W numerze:

Dzieje ludzkości można pisać na różne sposoby. Zwykle zajmują nas opowieści o kolejnych wojnach, władcach, społecznych przewrotach. Ale historia człowieka to może przede wszystkim dzieje wynalazków. Nie byłoby współczesnego świata, gdyby nie opanowanie przez naszych przodków w zamierzchłej, jeszcze przedludzkiej przeszłości ognia i odkrycie walorów pieczenia, a potem gotowania żywności. Koło, pismo, rachunek, alfabet, ceramika, rolnictwo, komputery, nanotechnologie, samochód, samolot, antropotechnologie, sztuczna inteligencja – to tylko niektóre z rozwiązań, które stały się podstawą innowacji zmieniających ludzkie życie w sposób często rewolucyjny.

Kiedyś kolejne przełomy cywilizacyjne oparte na radykalnych innowacjach bez wahania określaliśmy mianem postępu. Dziś o postępie mówimy mniej chętnie, świadomi, że rozwój cywilizacji technicznej prowadzi nie tylko do pozytywnych konsekwencji. Samochód stał się symbolem współczesności. To prawda, że oferuje wolność przemieszczania się – za cenę jednak 1,2 mln ofiar śmiertelnych i dziesiątków milionów rannych rocznie. Internet i telefonia komórkowa radykalnie zmieniły świat porozumiewania się, coraz częściej jednak zastanawiamy się, czy nie trzeba zapłacić za tę zmianę zbyt wysokiej ceny w postaci utraty prywatności i ryzyka totalnej inwigilacji.

W naszej historii ludzkości opowiedzianej przez najważniejsze wynalazki i oparte na nich innowacje nie dajemy gotowych odpowiedzi ani jednoznacznych ocen. Nasz Niezbędnik ma pomóc zrozumieć, jak nasza cywilizacja powstała, jak zmienialiśmy i zmieniamy Ziemię. A przede wszystkim: dokąd to zmierza?

Niezbędnik Inteligenta - Wydanie specjalne POLITYKI - e-wydanie – Jak zmieniamy Ziemię

13,00 zł 16,99 zł
?

Kup Niezbędnik Inteligenta - Wydanie specjalne POLITYKI – e-wydanie – Jak zmieniamy Ziemię

Forma zakupu
 

Niezbędnik Inteligenta - Wydanie specjalne POLITYKI – e-wydanie – Jak zmieniamy Ziemię

 • Jak zmieniamy Ziemię
  • PDF
13,00 zł 16,99 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.8 (20 oceniających)

1 - 5 z 20 opinii

 • Ocena:3
  Sergiusz Patela/2014-05-20

  Uniwersytety - najgorszy Niezbędnik jaki do tej pory czytałem, mam nadzieję że to chwilowy spadek formy. Pisany jednostronnie, mało ciekawie, bezkrytycznie. Trochę autoreklamy uniwersyteckiej. Brak konfrontacji opinii. Tekst o edukacji zdalnej (MOOCs, e-learnig) na żenująco niskim poziomie - ani słowa o tym, że te techniki wzbudzają coraz więcej wątpliwości.

 • Ocena:5
  Norbi L/2014-04-02

  Niezbędnik Inteligenta to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto oczekuje dokładniejszej i rzetelnej informacji. Jak najbardziej dla tych, co są ciekawi świata.

 • Ocena:3
  Nikodem Piskorski/2013-12-25

  Niektóre artykuły lepsze, inne gorsze - jakościowo dobre i czyta się nieźle, ale zupełnie nie pasujące do tytułu "Niezbędnik Inteligenta". Raczej licealisty.

 • Ocena:5
  Miłosz Król/2013-11-14

  W niezbędniku ciekawe artykuły dotyczące krajowych możliwości wykorzystania energii odnawialnej w stosunku do rodzimych paliw kopalnianych.

 • Ocena:5
  Crysia/2013-05-12

  Ciekawostki o ludzkim mózgu - pełne kompendium na temat myślenia, wyobraźni, uczuć, zapamiętywania.

1 - 5 z 20 opinii

100% gwarancji satysfakcjiMożesz absolutnie bez żadnego ryzyka kupić wybrany produkt z naszej oferty. Chcemy przekonać Cię, że cyfrowe publikacje to przyszłość. Jesteśmy pewni, że ta forma publikacji przypadnie Ci do gustu, dlatego też dajemy 100% gwarancję. Dzięki temu możesz mieć pewność, że albo będziesz zadowolony z naszych produktów... albo zwrócimy Ci pieniądze.
Kliknij, aby pokazać/schować
Kliknij, aby pokazać/schować