Wyszukiwarka

Niezbędnik Inteligenta - Wydanie specjalne POLITYKI - e-wydanie – 2/2014

13,00 zł16,99 zł

Zaloguj się, aby włączyć zakupy za 1 kliknięciem.

Niezbędnik Inteligenta - Wydanie specjalne POLITYKI - e-wydanie – 2/2014

 • PDF (znak wodny)

2/2014

19.03.2014

polski

168

Polityka Spółdzielnia Pracy

1730-0525NI

Ocena: 4.8 (19 oceniających)

 

Każdy produkt z naszej oferty wysyłamy gratis

W numerze:

Gdy w połowie XIX w. czeski zakonnik Grzegorz Mendel przeprowadzał w przyklasztornym ogrodzie serię doświadczeń (próbując ustalić reguły dziedziczenia różnych cech zwykłego grochu), nie mógł przypuszczać, że oto tworzy fundamenty nowej nauki – genetyki, i że właśnie rozpoczyna się rewolucja w naukach przyrodniczych, która krok po kroku przybliży nas do poznania natury człowieka oraz wywrze olbrzymi wpływ na gospodarkę i życie społeczne.

 

W tym wydaniu „Niezbędnika Inteligenta” chcemy opowiedzieć o tym, jak współczesna genetyka zmienia nasze otoczenie i nas samych. Jak pod wpływem badań molekularnych i stopniowego rozszyfrowywania genomu ludzkiego człowiek może na nowo zdefiniować swoją tożsamość i uczynić swoje życie lepszym. Wśród wielu ludzi eksperymenty genetyczne budzą lęk, a transgeniczna żywność, klonowanie ssaków i manipulacje na zarodkach mają być oznaką niebezpiecznego przejęcia kontroli nad naturą. Obawy te wynikają jednak najczęściej z niewiedzy; w fałszywy sposób zawężają znaczenie genetyki, której zawdzięczamy naprawdę mnóstwo osiąg­nięć: w medycynie, przemyśle farmaceutycznym, botanice, zoologii, a także w dziedzinach nawet niespokrewnionych z biologią, jak archeologia i kryminalistyka.

 

Ich znaczenie dla rozwoju człowieka oraz całej naszej cywilizacji trudno przecenić – dlatego oddajemy w Państwa ręce kompendium wiedzy na ten temat, gdzie każdy znajdzie odpowiedź na wiele pytań związanych m.in. z funkcjami genów, dziedziczeniem, badaniami ojcostwa, chorobami i terapiami genetycznymi. Przewodnikami po tym zagadkowym i pełnym jeszcze nieodkrytych tajemnic świecie są wybitni naukowcy i lekarze oraz dziennikarze działu naukowego POLITYKI.

 

Uznaliśmy, że tę trudną materię warto przełożyć na zrozumiały język, z bardzo ważnym przesłaniem: im głębiej poznamy funkcjonowanie podstawowych mechanizmów życia, tym lepiej zrozumiemy siebie samych.

Ładowanie rekomendacji
KUP TEN PRODUKT W PAKIECIE - ŁĄCZNIE OSZCZĘDZISZ 6,00  %

Cena: 33,00 zł
W pakiecie tylko: 31,02 zł
Oszczędzasz: 6,00 %

Opinie o produkcie

1 - 5 z 19 opinii Następne

Jeśli podzielisz się swoją opinią z innymi Czytelnikami, w podziękowaniu od nas otrzymasz 20 punktów na swoje konto. Punkty będą dostępne na zakupy kolejnych publikacji.

Dodatkowo, co tydzień Autor/ka najlepszej recenzji otrzyma od nas 500 punktów Nexto. Dodaj swoją opinię

 • Ocena:5Norbi L|2014-04-02

  Niezbędnik Inteligenta to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto oczekuje dokładniejszej i rzetelnej informacji. Jak najbardziej dla tych, co są ciekawi świata.

 • Ocena:3Nikodem Piskorski|2013-12-25

  Niektóre artykuły lepsze, inne gorsze - jakościowo dobre i czyta się nieźle, ale zupełnie nie pasujące do tytułu "Niezbędnik Inteligenta". Raczej licealisty.

 • Ocena:5Miłosz Król|2013-11-14

  W niezbędniku ciekawe artykuły dotyczące krajowych możliwości wykorzystania energii odnawialnej w stosunku do rodzimych paliw kopalnianych.

 • Ocena:5 Crysia|2013-05-12

  Ciekawostki o ludzkim mózgu - pełne kompendium na temat myślenia, wyobraźni, uczuć, zapamiętywania.

 • Ocena:5Małgorzata |2013-02-21

  Kolejne wydanie Niezbędnika Inteligenta od Polityki - i tak jak wszystkie inne nie zawodzi. Polecam, gdy natrafiłam na jedno, od razu wykupiłam wszystkie archiwalne wydania.

1 - 5 z 19 opinii Następne
  100% gwarancji satysfakcji Możesz absolutnie bez żadnego ryzyka kupić wybrany produkt z naszej oferty. Chcemy przekonać Cię, że cyfrowe publikacje to przyszłość. Jesteśmy pewni, że ta forma publikacji przypadnie Ci do gustu, dlatego też dajemy 100% gwarancję. Dzięki temu możesz mieć pewność, że albo będziesz zadowolony z naszych produktów... albo zwrócimy Ci pieniądze.
Kup Niezbędnik Inteligenta - Wydanie specjalne POLITYKI - e-wydanie – 2/2014
Forma zakupuCena

Niezbędnik Inteligenta - Wydanie specjalne POLITYKI - e-wydanie – 2/2014

 • 2/2014
  • PDF (znak wodny)
16,99 13,00 zł (zawiera 23 % VAT)
130 pktProgram lojalnościowy
Płatności: Inteligo, PKO BP, mTransfer - mBank, BPH, ING, Nordea, BZWBK - Przelew24, Multi Transfer, Platnosci.pl, VISA, MasterCard, Lukas e-przelew, Polbank, Millennium, Kredyt Bank, BGŻ, Deutsche Bank, Raiffeisen Bank, Citibank.