Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Niezbędnik Inteligenta - Wydanie specjalne POLITYKI – e-wydanie – Postczłowiek

TANIEJ 23 %

Postczłowiek

04.10.2017

polski

100

Polityka Spółdzielnia Pracy

1730-0525NI

Ocena: 4.8 (20 oceniających) Oceń produkt

 • PDF
 • Dostęp online PDF

W numerze:

Naukowcy mówią, że moglibyśmy żyć 120–150 lat, bo taki mamy biologiczny potencjał. Co usłyszawszy, człowiek nabiera wątpliwości, czy na pewno chciałby żyć tak długo i za jaką cenę; czy potrafiłby się zaadaptować do wciąż nowych warunków; czy takie długie trwanie w ogóle byłoby przyjemne i wartościowe. I oto już jesteśmy w środku jednego z najżywszych sporów współczesności – o biologiczne i etyczne granice modyfikacji gatunku ludzkiego.

To się dzieje na naszych oczach: pojawiają się nowe „inteligentne” protezy, niezwykłe postępy czynią transplantologia i biotechnologia, uczymy się hodować nowe organy ludzkiego ciała, manipulować zarodkami i ludzkim umysłem, wreszcie zaczynamy sprzęgać nasze organizmy z komputerami, robotami i wirtualną rzeczywistością. Chcąc nie chcąc, wchodzimy w epokę zwaną posthumanizmem – doskonalenia ludzkich jednostek, nadawania im nowych cech, kompetencji, sprawności.

Bohaterem i tematem naszego „Niezbędnika” jest postczłowiek, zwany też modnie człowiekiem 2.0, czyli my sami, tylko trochę później. Ale dziś to jest właśnie ten moment, kiedy musimy pytać, jak daleko mamy prawo się posunąć, jakie nauka stwarza nam szanse, jakie niesie zagrożenia. To są fascynujące, bardzo prawdziwe pytania. Zapraszamy na spotkanie z własną przyszłością, w której już, często bezwiednie, jesteśmy zanurzeni.

Niezbędnik Inteligenta - Wydanie specjalne POLITYKI - e-wydanie – Postczłowiek

13,00 zł 16,99 zł
?

Kup Niezbędnik Inteligenta - Wydanie specjalne POLITYKI – e-wydanie – Postczłowiek / e-wydanie

Forma zakupu
 

Niezbędnik Inteligenta - Wydanie specjalne POLITYKI – e-wydanie – Postczłowiek

 • Postczłowiek
  • PDF
  • Dostęp online PDF
13,00 zł 16,99 zł
26 pkt?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.8 (20 oceniających)

1 - 5 z 20 opinii

 • Ocena:3
  Sergiusz Patela/2014-05-20

  Uniwersytety - najgorszy Niezbędnik jaki do tej pory czytałem, mam nadzieję że to chwilowy spadek formy. Pisany jednostronnie, mało ciekawie, bezkrytycznie. Trochę autoreklamy uniwersyteckiej. Brak konfrontacji opinii. Tekst o edukacji zdalnej (MOOCs, e-learnig) na żenująco niskim poziomie - ani słowa o tym, że te techniki wzbudzają coraz więcej wątpliwości.

 • Ocena:5
  Norbi L/2014-04-02

  Niezbędnik Inteligenta to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto oczekuje dokładniejszej i rzetelnej informacji. Jak najbardziej dla tych, co są ciekawi świata.

 • Ocena:3
  Nikodem Piskorski/2013-12-25

  Niektóre artykuły lepsze, inne gorsze - jakościowo dobre i czyta się nieźle, ale zupełnie nie pasujące do tytułu "Niezbędnik Inteligenta". Raczej licealisty.

 • Ocena:5
  Miłosz Król/2013-11-14

  W niezbędniku ciekawe artykuły dotyczące krajowych możliwości wykorzystania energii odnawialnej w stosunku do rodzimych paliw kopalnianych.

 • Ocena:5
  Crysia/2013-05-12

  Ciekawostki o ludzkim mózgu - pełne kompendium na temat myślenia, wyobraźni, uczuć, zapamiętywania.

1 - 5 z 20 opinii