Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Jak stworzyliśmy demona – ebook

Bestseller

Richard M. Bookstaber  

26.09.2012

polski

340

Kurhaus Publishing

978-83-932919-7-7

Ocena: 4.5 (6 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Jak stworzyliśmy demona - ebook

29,90 zł
?

Opis

Jeden z najciekawszych esejów poświęconych instytucjom finansowym i ryzyku wpisanemu w ich
funkcjonowanie. Richard M. Bookstaber, praktyk i teoretyk rynku, analizuje najważniejsze wydarzenia, do których w ostatnich latach dochodziło na amerykańskiej giełdzie. Z tej udokumentowanej, popartej osobistymi doświadczeniami historii rynku wyłania się niepokojący wniosek, że istotą produktów inżynierii finansowej jest to, iż nie można powstrzymać ich rozwoju.

 

Autorem książki jest Richard M. Bookstaber (ur. 1950), amerykański inwestor, specjalista w dziedzinie ryzyka i badacz, doktor nauk ekonomicznych Massachusetts Institute of Technology. Obecnie zajmuje się ryzykiem systemowym w państwowym Biurze Analiz Finansowych (OFR) oraz Radzie ds. Monitorowania Ryzyka Systemowego (FSOC). Autor czterech książek o rynkach.

Wydanie dostępne w nowej wersji formatu MOBI.

Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.5 (6 oceniających)

1 - 5 z 6 opinii

 • Ocena:5
  Krzysztof Siemieński/2013-07-17

  Pozycja niezbędna w bibliotece każdego, kto interesuje się rynkami kapitałowymi.

 • Ocena:5
  Zbigniew Sokołowski/2013-07-02

  Książka bardzo dobra pokazująca, że jeśli chodzi o rynki finansowe nie ważne czy masz profesurę czy Nobla z dziedziny finansów, mając złe założenia źle skończysz. A druga ważna rzecz to że rynków nie da się regulować w łatwy sposób i manipulowanie przy nich może skończyć się jeszcze gorzej. Warta przeczytania. Kolejna ważna pozycja odzierająca z naiwności.

 • Ocena:4
  Marcin/2013-06-23

  Książka bardzo ciekawa, chociaż momentami wydaje się, że Autor gubi wątek, lub nie pisze wszystkiego tak, jak było. Można się z niej dowiedzieć naprawdę wiele ciekawych rzeczy o świecie finansów. Na pewno warta przeczytania, szczególnie jeśli byśmy chcieli poznać odrobinę lepiej zagmatwany świat wielkich pieniędzy.

 • Ocena:5
  Piotr/2012-12-14

  Ta książka dla większości z nas jest jedyną możliwością poznania od zaplecza pracy wielkich firm inwestycyjnych, oraz motywacji pracowników do decyzji błędnych które głównie opisuje autor.
  Gorąco polecam.

 • Ocena:4
  Piotr Michna/2012-12-12

  Książka napisana technicznym językiem i dla tych, którzy nie mają bardzo dobrych podstaw z dziedziny finansów, raczej nie "do przetrawienia". Niemniej jednak, dla tych, którzy interesują się rynkami finansowymi pozycja obowiązkowa.

1 - 5 z 6 opinii