Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Egzekucja z ruchomości – książka

Agnieszka Grześk  

polski

256

Currenda

9788360833834

Produkt fizyczny: Książka

Egzekucja z ruchomości - książka

99,00 zł

Opis

Jednym z elementów efektywnego wymiaru sprawiedliwości jest skuteczna egzekucja sądowa.
W ostatnich czasach da się zauważyć, że ustawodawca bardzo często ingeruje w regulacje prawne dotyczące omawianej dziedziny. Wspomnieć wystarczy nowelizację Kodeksu postępowania cywilnego obowiązującą od 8 września 2016 r., która w sposób istotny dokonała zmian również w zakresie egzekucji sądowej, w tym egzekucji z ruchomości. Zmiany prawa i coraz bogatsze orzecznictwo wymagają przedstawienia na nowo także już ukształtowanych rozwiązań w egzekucji z ruchomości – wzorów pism i czynności. Niniejsza publikacja czyni powyższemu zadość.

Oprócz przedstawienia aktualnego i usystematyzowanego stanu prawnego w temacie egzekucji sądowej z ruchomości w sposób tradycyjny, zawiera też szereg nowych form przedstawienia zagadnień z tego postępowania, np. w formie schematów możliwych dróg postępowania przy zaistnieniu określonych zdarzeń.

W omawianym opracowaniu znaleźć też można wiele wzorów – zarówno pism kierowanych do komornika, jak i dokumentów przez niego wytwarzanych (protokołów, obwieszczeń, postanowień, w szczególności w zakresie nowych pouczeń).

Niniejsze opracowanie stanowi źródło wiedzy o egzekucji sądowej z ruchomości, przydatne dla podmiotów występujących w tym postępowaniu (wierzycieli i dłużników), teoretyków prawa zajmujących się egzekucją, ale w szczególności dla komorników, adwokatów i radców prawnych.
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!