Wpisz kod aktywacyjny
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Nowa Europa Wschodnia – e-wydanie – 2/2017

BestsellerTANIEJ 28 %

2/2017

10.03.2017

polski

176

Kolegium Europy Wschodniej

1899-5543

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Dwumiesięcznik Nowa Europa Wschodnia adresowany jest do wszystkich zainteresowanych problematyką Europy Środkowej i Wschodniej oraz Azji Centralnej. Pismo jest miejscem prezentacji i wymiany poglądów osób, które w różnym stopniu wpływają na polską i europejską politykę wschodnią. Zawiera artykuły przedstawiające punkt widzenia autorów polskich i zagranicznych, często odmienny od naszego, ale wart poznania i refleksji.

Swoją tematyką pismo obejmuje zarówno politykę, historię, kulturę, jak i życie codzienne – by pokazać możliwie najpełniejszy obraz regionu. Niemal wszystkie ważne wydarzenia, które miały i mają miejsce na wschód od Polski, w jakimś stopniu wpływają także na nasz kraj. Dlatego tak ważne jest, byśmy przyglądali się procesom politycznym, gospodarczym i społecznym dokonującym się w regionie i przede wszystkim, lepiej poznali własnych sąsiadów. Nowa Europa Wschodnia jest narzędziem doskonale nadającym się do tego celu - w tym procesie odgrywa znaczącą rolę na bieżąco pokazując i komentując wydarzenia.

W numerze:

Najnowszy numer „Nowej Europy Wschodniej” (2/2017) dostępny już od marca, a w nim:

Dyskusja o „orientalizacji Wschodu”: o tym, czy polscy pisarze przekłamują Wschód, dyskutują Adam Balcer i Ziemowit Szczerek.

Czy ideały Giedroycia zostały zdradzone? Dzisiejsza polska władza od nich odchodzi, a może jest im wierna? Zastanawiają się nad tym Paweł Kowal i Bartłomiej Sienkiewicz.

Marek Kornat w artykule Międzymorze ma przyszłość pisze o korzyściach i możliwościach współpracy w naszym regionie; Olga Romanowa tłumaczy, jaką rolę w Rosji odgrywa kultura więzienna; Piotr Andrusieczko opowiada o tym, jak wiele – mimo panującej narracji – pozytywnych zmian zaszło na Ukrainie po rewolucji godności; Jakub Górnicki analizuje, w jaki sposób Rosja przeprowadza wymierzone w USA cyberataki – ataki na bezprecedensową skalę, a Adam Reichardt, czego Europa Wschodnia może spodziewać się po Trumpie.

Prezentujemy ponadto m.in. reportaże z odbywających się w Kirgistanie Światowych Igrzysk Koczowników oraz z terespolskiego przejścia granicznego, przez które w 2016 roku próbowało do UE wjechać niemal 100 tysięcy osób, na ogół Czeczenii – próby nie ustały; wywiady z syryjskim intelektualistą Yassinem al-Haj Salehem, rosyjskim historykiem Grigorijem Szkundinem, artykuły poświęcone akcji „Wisła” w siedemdziesiątą rocznicę tych wydarzeń oraz inne materiały o Europie Wschodniej i sąsiednich regionach.

Nowa Europa Wschodnia - e-wydanie – 2/2017

14,40 zł 19,90 zł
?

Kup Nowa Europa Wschodnia – e-wydanie – 2/2017

Forma zakupu
 

Nowa Europa Wschodnia – e-wydanie – 2/2017

 • 2/2017
  • EPUB
  • MOBI
14,40 zł 19,90 zł
29 pkt?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Ania/2013-01-16

  "Nową Europę Wschodnią" czytam regularnie i choć nie zawsze zgadzam się z proponowaną treścią, jest to niewątpliwie cenne źródło wiedzy i opinii na temat obszaru poradzieckiego. Dużym plusem jest to, że zespół redakcyjny tworzą młodzi specjaliści, dodatkowo otwarci na współpracę z początkującymi kolegami. W tym numerze szczególnie cenne są dla mnie opinie naszych wschodnich sąsiadów o Polakach, refleksje Piotra Oleksego wokół politycznych wyborów Mołdawii, artykuły Jana Brodowskiego i Tomasza Mroza o Akuninie i Limonowie oraz fragmenty oczekiwanej książki Wojciecha Góreckiego o Abchazji. Ponadto sporo miejsca poświęcono ukraińskiemu życiu politycznemu po wyborach parlamentarnych.
  Zakup e-wydania "NEW" jest bardzo opłacalny - cena sporo niższa niż w przypadku wersji papierowej, dokument jest przejrzysty (szczegółowy spis treści), są dostępne zdjęcia. Czyta się nawet lepiej niż wydanie tradycyjne. Polecam wszystkim zainteresowanym!

1 - 1 z 1 opinii

100% gwarancji satysfakcjiMożesz absolutnie bez żadnego ryzyka kupić wybrany produkt z naszej oferty. Chcemy przekonać Cię, że cyfrowe publikacje to przyszłość. Jesteśmy pewni, że ta forma publikacji przypadnie Ci do gustu, dlatego też dajemy 100% gwarancję. Dzięki temu możesz mieć pewność, że albo będziesz zadowolony z naszych produktów... albo zwrócimy Ci pieniądze.