Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Edgar Allan Poe. Ciemna strona Księżyca – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Edgar Allan Poe. Ciemna strona Księżyca – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

CENA NEXTO

John Tresch  

Stanisław Biczysko  

07.11.2023

07.11.2023

polski

19:15:00

Prószyński Media

9788383529066

  • MP3

Opis

Legendarny twórca. Zapalony naukowiec.

Edgara Allana Poego nie trzeba nikomu przedstawiać. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że autor pionierskich powieści detektywistycznych, przerażających opowiadań i nastrojowej poezji zasłynął też czymś innym: miłością do nauki. Rzucając światło na epokę, w której granice oddzielające literaturę i badania naukowe zostały zatarte, najnowszy biograf pisarza ujawnia ambicję Poego rozwijania i kwestionowania ludzkiej wiedzy. Autor „Zagłady domu Usherów”, nawet gdy intensywnie pracował nad swoimi utworami, nigdy nie przestawał komentować nowych odkryć, otwierając drogę na sceny literackie najwybitniejszym uczonym.

Tresch pokazuje, że Poe żył, myślał i cierpiał w otoczeniu nauki – i że wiele z jego najbardziej znanych tekstów można zrozumieć właśnie dzięki niej. Rozpoczynając historię od zadziwiającego wykładu o początkach wszechświata, który pisarz wygłosił pod koniec życia, prowadzi czytelnika przez życie postaci będącej synonimem tajemnicy i wyobraźni.

John Tresch jest profesorem w Instytucie Warburga na Uniwersytecie Londyńskim. Przez ponad dziesięć lat wykładał historię nauki i techniki na Uniwersytecie Pensylwanii, odbył też staże w wielu renomowanych instytucjach na całym świecie. Prócz biografii Poego napisał jeszcze „The Romantic Machine: Utopian Science and Technology after Napoleon”.

Edgar Allan Poe. Ciemna strona Księżyca - audiobook

51,21 zł 56,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 39,83 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

34,14 zł 56,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 39,83 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!