Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Egzekutor – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Egzekutor – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

BestsellerTANIEJ 7 %

Stefan Dąmbski  

Andrzej Warcaba   Piotr Warszawski  

10.06.2011

01.05.2011

polski

03:43:00

Aleksandria

978-83-60313-47-3

Ocena: 4.7 (7 oceniających) Oceń produkt

 • MP3

Opis

Licencja na zabijanie słynnego 007, brzmi jak zabawa dla dzieci w zestawieniu z egzekucjami wykonywanymi legalnie na rodakach i znajomych przez autora książki Egzekutor. Stefan Dąmbski, w wieku zaledwie siedemnastu lat został tytułowym egzekutorem – od 1942 wykonującym wyroki na polskich kolaborantach, Niemcach, Ukraińcach, a później na przedstawicielach nowej władzy ludowej.
Spowiedź spisana pod koniec życia żołnierza AK, szczególnie dziś budzi wiele dyskusji i kontrowersji. Z jednej strony jest świadectwem skrajnego poświęcenia ojczyźnie, z drugiej, beznamiętnym, samooskarżającym dokumentem kata. Kwestionując własne bohaterstwo narrator prowadzi słuchacza przez te niezwykle tragiczne wydarzenia historyczne i pozwala zastanowić się nad spustoszeniem, jakie czyni wojna, zarówno w całym społeczństwie, jak i w konkretnym człowieku.
Książka, której warto poświęcić czas i zobaczyć inne, ciągle rzadko opisywane oblicze II wojny światowej.

Egzekutor - audiobook

18,51 zł 19,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.7 (7 oceniających)

1 - 5 z 7 opinii

 • Ocena:4
  Jagoda/2014-12-16

  Jeśli dla kogoś jedynie słusznym obrazem Armii Krajowej jest lektura powieści Kamienie na szaniec, wspomnienia Dąmbskiego mogą nim wstrząsnąć. Dąmbski bowiem ukazuje tę bardziej mroczną stronę działalności w AK... Na ile jego wspomnienia są wiarygodne? Na tyle, na ile wiarygodne są wspomnienia kogoś, kto żył i działał w takich czasach. Zdecydowanym plusem audiobooka są opinie innych członków rzeszowskiej AK oraz historyka pełniącego rolę konsultanta - rzucające nieco inne światło na wspomnienia byłego egzekutora.
  Dodatkowym atutem jest interpretacja - słuchając wspomnień Dąmbskiego niemal towarzyszymy mu przy dokonywaniu egzekucji, jesteśmy w stanie odczuć jego emocje... Przy odrobinie wyobraźni można mieć przed oczami film, którego akcja rozgrywa się w okupowanej Polsce.

 • Ocena:5
  APO/2014-09-20

  Zaskakująca? Nie. Warta uwagi? TAK! Zdecydowanie polecam!

 • Ocena:5
  Andrzej Dąbrowski/2014-04-03

  Ciekawa i kontrowersyjna pozycja, ukazująca brutalną rzeczywistość wojny.

 • Ocena:4
  Wacław Brach/2013-02-10

  Książka po części autobiograficzna. Wartka akcja, dobrze zobrazowane dźwiękiem sytuacje, rzeczywistość wojenna pokazana bez politycznych uwarunkowań. Polecam.

 • Ocena:5
  Robert Sikora/2012-10-23

  Jakość audiobooka bardzo dobra. Z przyjemnością się go słuchało. Historia autora bardzo wstrząsająca.

1 - 5 z 7 opinii