Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Kto ogień zaprószy, już go nie ugasi. Zbiór opowiadań – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Kto ogień zaprószy, już go nie ugasi. Zbiór opowiadań – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

CENA NEXTO

Lew Tołstoj  

Krzysztof Baranowski  

17.01.2023

17.01.2023

polski

4 godz. 4 min.

Wydawnictwo POTOP

978-83-966653-1-7

  • MP3

Opis

Zbiór opowiadań jednego z najwybitniejszych przedstawicieli realizmu w literaturze europejskiej.

Lew Tołstoj jest jednym z najbardziej znanych pisarzy, reformatorów i moralistów w historii rosyjskiej kultury. Jego poglądy religijne ukształtowały się już w czasie pisania, podobnie jak jego poglądy na temat relacji między mężczyznami i kobietami. Nie można przecenić wpływu Tołstoja na literaturę rosyjską i obcą. Opublikowano wiele monografii i badań naukowych na temat Tołstoja. „Diabeł” to historia z życia Tołstoja. Powieść opowiada historię uczciwego szlachcica, który nie jest w stanie powstrzymać swojej pasji do prostej kobiety, poddanki. Tołstoj moralnie argumentuje, jak cielesne pragnienia niszczą człowieka, prowadząc go na śmierć, najpierw duchową, a potem fizyczną. Jego zdaniem kobieta jest znacznie bardziej zepsutym stworzeniem – nie odczuwa bowiem moralnego cierpienia po skorzystaniu z zakazanego związku.

Lew Tołstoj (1828-1910) - wybitny rosyjski pisarz i myśliciel. Jego utwory wywarły ogromny wpływ na literaturę światową, a poglądy na rozwój myśli etycznej pierwszej połowy XX wieku. Debiutował powieścią "Dzieciństwo" (1852), która wraz z "Latami chłopięcymi" (1854) i "Młodością" (1857) tworzy trylogię autobiograficzną. W latach 60. stworzył jedno ze swoich największych arcydzieł - "Wojnę i pokój". Stanowi ona rozległą panoramę rosyjskiego społeczeństwa doby napoleońskiej. Drugim najbardziej znanym utworem Tołstoja jest "Anna Karenina". Oprócz powieści autor pisał wiele opowiadań, utwory dramatyczne, a także zajmował się publicystyką polityczną.

Zbiór obejmuje opowiadania:
(1) Kto ogień zaprószy już go nie ugasi
(2) Dziewczynki mądrzejsze od starych
(3) Ziarno jak kurze jaja
(4) Czy dużo człowiekowi trzeba ziemi?
(5) Świeczka
(6) Bajka o głupim Iwanie i jego dwóch braciach: Siemionie-Wojaku i Tarasie-Brzuchaczu i siostrze Małanii-Niemowie, o starym diable i trzech diabełkach
(7) Parobek Jemelian I pusty bęben
(8) Jeniec Kaukaski

Kto ogień zaprószy, już go nie ugasi. Zbiór opowiadań - audiobook

22,41 zł 24,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!