Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Obłęd: powieść fantastyczna – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Obłęd: powieść fantastyczna – audiobook
TANIEJ 5 %

Mieczysław Schreiber-Łuczyński null  

Stanisław Heropolitański  

18.05.2020

polski

221 min

Saga Egmont

9788726517088

  • MP3

Opis

Hawrick jest ekscentrycznym mężczyzną o zagadkowym trybie życia. Niegdyś przeżył zawód miłosny, teraz dystansuje się od ludzi. Jego pasją jest praca, uwielbia rozmyślać, co skutecznie zastępuje mu towarzystwo. Pewnego dnia zjawia się na Oksfordzie, gdzie trafia na wykład, który wygłasza profesor Browning. Hawrick zaczepia Browninga pytaniem, czy atomy potrafią czytać. Opowiada mu także o czasach, w których pracował jako mydlarz. Następnie prezentuje profesorowi niewielki przyrząd, który w niewytłumaczalny sposób zmienia właściwości zegarka. Zafascynowany profesor zaprasza go do siebie, by porozmawiać o tajemniczym przyrządzie. Podczas wizyty Harwick chętnie opowiada o swoim życiu, Browninga interesuje jednak tylko niezwykłe urządzenie., Profesor postanawia, że bez względu na wszystko zdobędzie fascynujący aparat.

Język, postacie i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej, ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów z których pochodzi.
W niniejszej publikacji zachowano też oryginalną pisownię.

Mieczysław Schreiber-Łuczyński (1879-1920) – nauczyciel, pasjonat stolarstwa artystycznego, podporucznik pospolitego ruszenia armii austro-węgierskiej. Zginął podczas wojny z Rosją bolszewicką, dowodząc kompanią 16 pułku piechoty. Autor kilku publikacji, w tym powieści „Obłęd” (wyd. 1921).

Obłęd: powieść fantastyczna - audiobook

12,34 zł 12,99 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!