Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Pamiętnik Pani Hanki – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Pamiętnik Pani Hanki – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

CENA NEXTO

Tadeusz Dołęga-Mostowicz  

Sebastian Misiuk   Irena Lipczyńska  

27.02.2024

27.02.2024

polski

12 godz. 37 min.

Wydawnictwo Błysk

9788367739696

  • MP3

Opis

Powieść obyczajowa z wyższych sfer przedwojennej Warszawy, a przy tym pasjonujący kryminał. Blichtr wykwintnych salonów, kawiarniane romanse, szpiedzy i detektywi, afera z kradzieżą tajnych dokumentów państwowych, szantaże i podsłuchy.

Wszystko to znajdziemy w powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, jednego z najbardziej poczytnych pisarzy międzywojennej Polski, który sam tak pisał o swojej książce:

Uważam, że pamiętnik p. Hanki Renowickiej w zupełności na druk zasługuje. Wart jestrozpowszechnienia jako po prostu dokument obyczajowości i psychiki dzisiejszej kobietykulturalnej oraz jej środowiska. W czasach gdy pochłaniamy setki tomów przeróżnych biografii, autobiografii i powieści autobiograficznych pisanych przez robotników, chłopów, girlsy, byłych przemytników, polityków itp. – nie widzę powodu, dlaczego mielibyśmy się wyrzec sposobności poznania pamiętnika kobiety należącej do warstw wyższych, do tych „dziesięciu tysięcy”, które w naszym kraju nadają ton i charakter epoce. Sądzę, że dokument ten może być równie interesujący, a uzupełniając literacki pejzaż autentyzmu przyda się przyszłemu historykowi obyczajów pierwszej połowy dwudziestego wieku.Oddając go w ręce czytelnika pragnę zaznaczyć, że najwyższą zaletą pamiętnika jestzdumiewająca jego szczerość, szczerość, której nie zdołali osiągnąć nawet tak wielcypamiętnikarze jak – toute proportion gardeé – Jan Jakub Rousseau.

Pełna finezji powieść, demaskująca pustkę moralną i intelektualną elit społecznych, była jednocześnie próbą ostrzeżenia przed nadciągającą katastrofą.

Pamiętnik Pani Hanki - audiobook

31,41 zł 34,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 34,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

20,94 zł 34,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 34,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!