Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Pan Wołodyjowski – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Pan Wołodyjowski – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

CENA NEXTO

Henryk Sienkiewicz  

Zdzisław Wardejn  

26.02.2008

23.04.2007

polski

24:00:00

Aleksandria

978-83-60313-15-2

Ocena: 3.7 (3 oceniających) Oceń produkt

 • MP3

Opis

 

Pan Wołodyjowski, to trzecia z powieści tworzących legendarną Trylogię Henryka Sienkiewicza, która przedstawia wydarzenia historyczne w latach 1668–1673.

Karolina Dering, autorka „Migotania, Przejaśnienia”, tak wypowiada się o tym audiobooku:

Feeria namiętności z obu biegunów uczuciowego uniwersum: brutalnie torturowany przez pałającego żądzą zemsty Nowowiejskiego Azja i Wołodyjowski, ze wzruszeniem, w modlitewnym skupieniu żegnający się z ukochaną przed wielką bitwą. Esencja miłości w Ketlingu i jurna zawadiackość Basi. Dramaty uczuć w tej części Trylogii Sienkiewicza obserwujemy na pierwszym planie. Wydarzenia historyczne dopiero na drugim.

Siedemnastowieczne tło nie przeszkadza przy tym wcale w żywym odbiorze fabuły. Ściany mierzone łokciami, krew na wąsach okrzepła i zbójcy skryci w głębokich pieczarach nie zakłócają naszego współczesnego obcowania z książką. Powieść porywa i ze swym nurtem niesie daleko…dziś jednak nie pod Kamieniec, czy pod Chocim, ale w rejony nabrzmiałe emocjami, na tereny, gdzie słowa wiele znaczą, a honor jest wartością, wcale nie abstrakcyjną.

Gdybym miała na kogoś z kart powieści szczególnie zwrócić uwagę, byłaby to Basia, o której Stanisław Tarnowski lat temu sto z okładem pisał w „Przeglądzie Polskim”: „Krzysia podobałaby się nam bardzo, Basia wcale. Nie lubimy panien – kozaków, hajdamaków, źle wychowanych, a przez jakąś dla nich zapewne zrozumiałą kokieterią przesadzających umyślnie złe wychowanie i udających jeszcze gorsze, choć to, które mają, jest już doprawdy dosyć złe”.

Zawsze przypominając sobie te słowa o bohaterce dzielnej i szczerej w swych reakcjach, która jawnie promowała sylwetkę kobiety niezależnej, a jednocześnie wrażliwej i kochającej, mam ochotę zawołać: A właśnie, że lubimy! Ot, co!

Czyta Zdzisław Wardejn.

Zamów teraz, a już w kilka chwil po zakupie, drogą elektroniczną dostarczymy Ci wybranego audiobooka. Bez odchodzenia od komputera, zyskujesz błyskawiczny dostęp do tej fascynującej powieści. Przyjemny głos lektora gwarantuje pełne zadowolenie z jej słuchania.

Pan Wołodyjowski - audiobook

15,75 zł 17,50 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 17,50 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

10,50 zł 17,50 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 17,50 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3.7 (3 oceniających)

1 - 3 z 3 opinii

 • Ocena:5
  Katarzyna Bielicka/2009-11-23

  Fantastyczna interpretacja bardzo dobrze mi znanej lektury zrobiła na mnie duże wrażenie. Droga do pracy stała się przyjemniejsza

 • Ocena:1
  Antoni Kucharewicz/2009-10-24

  Fatalna jakość nagrania - co i raz pojawiające się trzaski jak ze starej płyty gramofonowej, zanikanie głosu lektora, rwanie się słów. Sam zamysł lektury do odsłuchiwania jest kapitalny. To nie tylko sposób na zimowe wieczory ale również stokroć lepsze od komercyjnego radia w czasie podróży.

 • Ocena:5
  Teresa z Kanady /2009-10-11

  Jan Sobieski, 1668, Michał Korybut Wiśniowiecki, Doroszeńko, obrona Kamieńca, Turcy, Zamość; okrucieństwo, honor, miłość. Prawdziwe bogactwo naszej historii i naszego języka. Wspaniała powieść, bardzo ciekawie przedstawiona.

1 - 3 z 3 opinii