Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Poza strachem. Jak Polacy ratowali Żydów – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Poza strachem. Jak Polacy ratowali Żydów – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

CENA NEXTO

Barbara Stanisławczyk  

Agnieszka Krzysztoń  

27.02.2024

27.02.2024

polski

8:59:00

Storybox.pl

978-83-8334-802-5

  • MP3

Opis

RYZYKOWALI WSZYSTKO: ŻYCIE WŁASNE I SWOICH BLISKICH, SWOICH SĄSIADÓW I CAŁYCH WSI, BY RATOWAĆ ŻYDÓW, często zaledwie znajomych lub nawet zupełnie sobie obcych. Wojna splotła ich losy tak, że – jak pisze Autorka – stali się syjamskimi braćmi, zrośniętymi nie ciałem tylko groźbą śmierci. Wydawałoby się – na zawsze. Ale czy tak było? Czy wybawiony stawał się wybawcą, kiedy po wojnie ich losy się odwróciły?

AUTORKA DOTARŁA DO UCZESTNIKÓW TAMTYCH WYDARZEŃ, PRZEPROWADZIŁA DZIESIĄTKI ROZMÓW, ZDOBYŁA UNIKATOWE ZDJĘCIA, LISTY I DOKUMENTY. 

Zadała trudne pytania, których nikt przed nią publiczne nie postawił: Czy wolno ratować obcych kosztem własnych dzieci? Co mówi sumienie? Jakie uczucia rodzi skrajna zależność w czasach pogardy? Wreszcie, czy istnieje wdzięczność i jaki ma smak? To książka do bólu prawdziwa i na wskroś przejmująca, pokazująca złożone więzi, jakie rodzą się między prześladowanymi a ich wybawcami. Swoim horyzontem wykracza poza czas wojenny, odsłaniając późniejsze, dramatyczne losy wybawców, którzy w nowej rzeczywistości nagle sami stawali się ofiarami.

Poza strachem. Jak Polacy ratowali Żydów - audiobook

35,91 zł 39,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 39,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

23,94 zł 39,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 39,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!