Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Pożegnanie jesieni – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Pożegnanie jesieni – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

CENA NEXTO

Stanisław Ignacy Witkiewicz  

Wojciech Adamczyk  

16.11.2010

01.09.2010

polski

18:33:00

MTJ

978-83-7699-818-3

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • MP3

Opis

Powieść opowiada o dojrzewaniu i upadku młodego dekadenta Atanazego Bazakbala. Jego działania i wszelkie eksperymenty (narkotyczne, erotyczne, psychiczne) doprowadzają do samobójstwa jego żonę, zaś on sam popada w całkowitą zależność od Heli Bertz.

Powieść stanowi również rozważania na temat przyszłości, studium dekadencji (upadek wartości, sekularyzacja, znużenie światem) i opis ówczesnego rozwoju społecznego, etapów rewolucji i tego w jaki sposób degraduje ona świat "pożerając własne dzieci" (w imię szczytnej idei niwelistycznej - staje się dyktaturą). Autor wyraża swoje przekonanie o końcu kultury indywidualistycznej.

Pożegnanie jesieni - audiobook

18,51 zł 19,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Andrzej Akowacz/2011-02-28

    Wspaniała uczta dla ducha i uszu. Dzieje kochanków zdradzających i zdradzanych. To tylko tło dla przemyśleń na temat przyszłości ludzkości i sensu istnienia. Bohaterowie zdający się czerpać całymi garściami, a jakże znużeni swoim istnieniem. Dekadentyzm, kłamstwa, narkotyki, niewinność i perwersyjny erotyzm. Wszystko w tej książce jest. Na dodatek każde zdanie, każdy zwrot, to istny majstersztyk literacki. A na końcu zderzenie dwóch światów. Zdawało by się prawdziwego, bogatego z "niwelistycznym", sztucznym jaki poniekąd był przez długi czas naszym udziałem.

1 - 1 z 1 opinii