Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Przewóz – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Przewóz – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

BestsellerTANIEJ 7 %

Andrzej Stasiuk  

Andrzej Grabowski  

26.05.2021

26.05.2021

polski

10:38:00

Czarne

9788381912860

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • MP3

Opis

Gorący czerwiec 1941 roku. Jasne księżycowe noce, niskie bagienne łąki, cienisty sad i zimna żyła rzeki, która podzieliła świat na pół. Na jednym brzegu Niemcy, żelazny wąż czołgów, ciężarówek, maszyn. Na drugim Rosjanie. Pośrodku wiejski przewoźnik, który z jednego brzegu na drugi wozi nocą każdego, kto zapłaci. Żydowskie rodzeństwo, które w drodze do wyśnionej Ziemi Obiecanej, chowa się w stodole tuż obok kałuż świńskich wnętrzności. Chłopcy z partyzantki, wierzący jeszcze, że wojna jest przygodą, wykonują wyroki, których nie rozumieją. Ich dowódca czeka na rozkazy. Zanim nadejdą, każe liczyć czołgi i nad kolejnym butelkami bimbru, wśród roju much przekonuje, że już wkrótce będzie po kolana brodził we krwi wrogów. Wszyscy przychodzą do kobiety, przykucniętej, bosej, hardej. Czekają, upał mąci umysły.

A pewien mały chłopiec widzi, słyszy i zapamiętuje to wszystko: grzmot nadlatujących samolotów, drżenie ziemi. Po latach narrator próbuje opowiedzieć historię, której nie opowiedział mu ojciec.

Przewóz - audiobook

41,76 zł 44,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Alek/2022-01-17

    Najnowsza książka Stasiuka dzieje się na granicy niemiecko-sowieckiej, nad Bugiem, w czerwcu 1941, w przededniu inwazji Niemców na Sowiety. To bardzo zmysłowa, mięsista proza. Książka ma wielu bohaterów, którzy w czasie wojny zostają poddani próbie: jedni okazują się być przyzwoici, z innych wychodzą bestie. Jest to świetnie napisane, ale minimalistyczna interpretacja audiobooka przez Andrzeja Grabowskiego jakoś mi nie podeszła, rzecz gustu...

1 - 1 z 1 opinii