Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Rodzina Corleone – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Rodzina Corleone – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

TANIEJ 7 %

Mario Puzo  

Kamil Pruban  

22.03.2023

22.03.2023

polski

16:15:00

Wydawnictwo Albatros

978-83-6751-225-1

  • MP3

Opis

Prequel Ojca Chrzestnego, jednej z najwybitniejszych powieści XX wieku, genialnie zekranizowanej przez Francisa Forda Coppolę.

Powieść Eda Falco oparta na niewykorzystanym scenariuszu filmowym Maria Puzo.

Nowe wydanie, inaugurujące serię wznowień wszystkich dzieł pisarza we wspaniałej szacie graficznej!

Historia walki Vita Corleone o wpływy i początków kariery mafijnej jego najstarszego syna, Sonny’ego, oraz przybranego syna, Toma Hagena.

Powieść o lojalności i zdradzie, o przemocy i wierności tradycji.

Nowy Jork, połowa lat trzydziestych. Vito Corleone, handlarz oliwą uwikłany w przestępcze interesy, zdobywa rozgłos w swojej dzielnicy jako specjalista od „rozwiązywania problemów”. Jego dwaj synowie, Michael i Fredo, chodzą jeszcze do podstawówki i są nieświadomi prawdziwej profesji ojca.

Najstarszy, Sonny, ukończył niedawno siedemnaście lat. Kiedy miał jedenaście, w jego życiu wszystko się zmieniło. Zobaczył wtedy, jak ojciec i jego dwaj wspólnicy brutalnie mordują mężczyznę z sąsiedztwa. Teraz chce pójść w ślady ojca i stać się pełnoprawnym członkiem rodzinnego interesu. Na razie, bez wiedzy i zgody Vita, który planuje dla niego karierę biznesmena, kieruje własnym gangiem okradającym z nielegalnych dostaw alkoholu czołowego nowojorskiego mafiosa, Giuseppe Mariposę.

Śmiertelny konflikt pomiędzy klanami Corleone i Mariposy jest nieunikniony, tym bardziej że wkrótce ma zostać zniesiona prohibicja i potężny mafioso zamierza przejąć lukratywne interesy operującego na mniejszą skalę Vita. Dysproporcja sił jest znacząca, ale przed rodziną Corleone rysuje się szansa na zdobycie dominującej pozycji wśród rodzin mafijnych. A dla Vita nie ma nic ważniejszego niż zapewnienie przyszłości swoim najbliższym.

Rodzina Corleone - audiobook

44,55 zł 47,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!