Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

X, Y, Z. Prawdziwa historia złamania szyfru Enigmy – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: X, Y, Z. Prawdziwa historia złamania szyfru Enigmy – audiobook
TANIEJ 7 %

Dermot Turing  

Adam Bauman  

27.02.2019

27.02.2019

polski

Rebis

9788380625129

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • MP3

Opis

Turing wydobywa na światło dzienne niezwykłą historię zmagań intelektualnych, odwagi i koleżeństwa. Czyta się ją niczym trzymającą w napięciu powieść szpiegowską - Joanne Baker, „Nature”

Gdy pod koniec 1932 r. oficer francuskiego wywiadu fotografował w łazience belgijskiego hotelu wykradzione instrukcje Enigmy, nie wiedział, że już kilka tygodni później polscy matematycy będą odczytywali tajne depesze III Rzeszy. I że położą fundament pod przyszłą działalność ośrodka Bletchley Park oraz oznaczoną kryptonimem „X, Y, Z” współpracę Francji, Wielkiej Brytanii i Polski.

X, Y, Z pokazuje, jak wywiady państw alianckich współdziałały przy złamaniu szyfrów Enigmy, jak pod nosem Niemców polscy kryptoanalitycy kontynuowali swą pracę na terenach kontrolowanych przez rząd Vichy, a potem w Wielkiej Brytanii, i jak później wspierali tajne służby Jego Królewskiej Mości, przyglądając się pierwszym krokom Związku Radzieckiego w zimnej wojnie.

Ludzie tworzący X, Y, Z byli oryginałami i ekscentrykami, którzy dostali się w potężne tryby historii. Oto opowieść o nich.

X, Y, Z. Prawdziwa historia złamania szyfru Enigmy - audiobook

35,25 zł 37,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Krzysztof R/2019-03-19

    Bardzo ciekawa opowieść o pracy i losach naszych matematyków, którzy niewątpliwie przyczynili się do zmiany losów wojny. Nieznane wcześniej przeze mnie fakty opowiedziane w interesujący, spójny i ciekawy sposób. Książka świetnie przeczytana.

1 - 1 z 1 opinii