Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

1939. Wojna? Jaka wojna? – ebook

CENA NEXTO

Cezary Łazarewicz  

04.09.2019

04.09.2019

polski

308

Czerwone i Czarne

9788366219168

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Co sprawiło, że Polacy na kilka miesięcy przed wybuchem straszliwej wojny, popadli w zbiorowy optymizm i nie wierzyli, że stoją na krawędzi Armagedonu?

Piątego stycznia 1939 roku kanclerz Adolf Hitler z najwyższymi honorami podejmuje Józefa Becka, polskiego ministra spraw zagranicznych, w swojej alpejskiej rezydencji w Berghof i zapewnia go, że na niczym nie zależy mu tak bardzo, jak na silnej i niezależnej Polsce. Zwykli Polacy żyją swoimi codziennymi sprawami.

Trzydziestego pierwszego sierpnia tego samego roku Joachim Ribbentrop nie chce się spotkać z żadnym polskim dyplomatą.

Uznaje, że nie ma o czym rozmawiać.

Czy w 1939 roku mogło się to wszystko potoczyć inaczej?

Po przeczytaniu dziesiątek wspomnień, pamiętników, dzienników, książek, starych gazet – wydaje mi się, że istniała też inna droga. Gdańsk naprawdę był celem Hitlera, a nie – jak uczono mnie w szkole – tylko pretekstem do rozpętania wojny.

Cezary Łazarewicz

Dziennikarz prasowy, reporter i publicysta. Publikował w czołowych polskich tytułach, między innymi w „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju”, „Polityce”. Autor wielu książek, laureat nagród, w tym Nike za Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka. Mieszka pod Warszawą, pochodzi z Darłowa.

1939. Wojna? Jaka wojna? - ebook

30,60 zł 34,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 22,10 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

20,40 zł 34,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 22,10 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Renata Jezior/2020-10-16

  Cezary Łazarewicz to mistrz w swoim gatunku!
  W swojej książce "1939. Wojna? Jaka wojna?" Potrafi oddać atmosferę tamtych dni. Czytając ją człowiek czuje się niemal, jakby przeżywał to razem z tamtym społeczeństwem. Mamy zestawienie wizji najbliższej przyszłości naszych rządzących i zwykłych ludzi. Ciekawe jest tylko to dlaczego one tak się różnią? Dlaczego zwykli ludzie potrafią dostrzec zbliżające się zagrożenie i nie do końca wierzyć w to co podają rządzący, a przywódcy jak zwykle mają tylko myślenie życzeniowe, oderwane całkowicie od rzeczywistości. Bo czy normalne jest, ze honor jest ważniejszy od pokoju? Od życia milionów ludzi? I tylko zastanawiałam się - czytając tą książkę - dlaczego tamta atmosfera, tamte komunikaty rządowe i butne hasła, tematy którymi się zajmowano tak przypominają nasze czasy współczesne? Zgrozą przejęły mnie tematy, którymi starano się odwrócić uwagę społeczeństwa od rzeczywistych problemów - homoseksualiści i nasze narodowe posłannictwo!!! Obecnie w mediach mamy te same tematy i muszę przyznać, ze chyba powinnam zacząć się bać!!!
  Bardzo gorąco polecam tę książkę!!!

1 - 1 z 1 opinii