Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Atlas chmur – ebook

PROMOCJA 30 %

David Mitchell  

17.09.2013

07.11.2012

polski

544

MAG

9788374802796

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Nominowany do Nagrody Bookera bestseller Atlas Chmur Davida Mitchella to również jedna ze Stu Książek Dekady według wpływowych brytyjskich krytyków literackich Richarda Madeleya i Judy Finnigan. Teraz na jego podstawie powstał głośny film, w którym kreacje stworzyła plejada gwiazd: Tom Hanks, Halle Berry, Susan Sarandon, Jim Sturgess, Ben Whishaw, Jim Broadbent i Hugh Grant.

Pasażer statku, z utęsknieniem wyglądający końca podróży przez Pacyfik w 1850 roku; wydziedziczony kompozytor, usiłujący oszustwem zarobić na chleb w Belgii lat międzywojennych; dziennikarka-idealistka w Kalifornii rządzonej przez gubernatora Reagana; wydawca książek, uciekający przed gangsterami, którym jest winien pieniądze; genetycznie modyfikowana usługująca z restauracji, w oczekiwaniu na wykonanie wyroku śmierci; i Zachariasz, chłopak z wysp Pacyfiku, który przygląda się, jak dogasa światło nauki i cywilizacji – narratorzy Atlasu Chmur słyszą nawzajem swoje echa poprzez meandry dziejów, co odmienia ich los zarówno w błahym, jak i w doniosłym wymiarze.

 W tej niezwykłej powieści David Mitchell znosi granice języka, gatunku literackiego i czasu, proponując zadumę nad właściwą ludzkości żądzą władzy i niebezpiecznym kierunkiem, w którym w pogoni za władzą zmierzamy.

Atlas chmur - ebook

24,56 zł 35,09 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 24,56 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Jakub/2017-10-05

    Uwielbiam Mitchella! Myślałem, że po "Tysiącu jesieni" nie przeczytam już jego powieści, która tak długo będzie we mnie siedziała. Myliłem się. Później przyszły "Czasomierze" i "Slade House" i już byłem pewien, że nie przeczytam nic lepszego jego autorstwa. I znów zaskoczenie. "Atlas chmur" przebija wszystko, Każda z powieści składających się na całość długo zostaje w głowie i sercu, ze względu na główny motyw, świetne operowanie językiem, zmiany stylów pomiędzy częściami, wiarygodnie przedstawiony świat i postaci. Od razu po przeczytaniu dodałem do folderu "Relektura" i prędzej czy później wrócę do tej książki.

1 - 1 z 1 opinii