Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Bal szalonych kobiet – ebook

CENA NEXTO

Victoria Mas  

14.10.2021

29.09.2021

polski

240

Mova

9788367069021

Ocena: 2 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Podróż do czasów, w których niemal każdą kobietę można było uznać za szaloną.

Jest rok 1885, Paryż, połowa Wielkiego Postu. Oto wyjątkowe doroczne wydarzenie. Śmietanka towarzyska i pacjentki szpitala psychiatrycznego Salpêtrière spotykają się na wielkiej maskaradzie. W parach i korowodach tańczą do melodii walców i polek. Wszystko to pod batutą neurologa Jeana-Martina Charcota, gwiazdy francuskiej medycyny, od lat kierującego szpitalem. Szpitalem, w którym diagnozy stawiają wyłącznie mężczyźni, a który kobiety uważają za przedsionek piekła.

Wśród pacjentek szpitala jest Louise, osierocona przez rodziców czternastolatka. Pewnego dnia wujek rzucił ją na łóżko i nie zważając na protesty, rozerwał jej spódnicę. Po kilku atakach paniki dziewczyna trafiła do szpitala jako histeryczka. Dołącza do niej także Eugénie, która jest całkowicie zdrowa poza jedną „przypadłością” – widzi duchy zmarłych. Do szpitala zaciągnął ją siłą ojciec, gdy nieopatrznie przyznała się do swoich zdolności spirytystycznych.

Jedynym sposobem, aby wydostać się z Salpêtrière, jest nakłonienie do pomocy oddziałowej pielęgniarek – Geneviève. Bal kostiumowy to niepowtarzalna okazja do ucieczki, jednak aby spełnić marzenia Eugénie o wolności, oddziałowa będzie musiała złamać wszelkie zasady.

Bal szalonych kobiet - ebook

31,53 zł 33,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 2 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:2
  USR/2022-09-25

  1. Książka porusza ważny temat, ale w sposób bardzo powierzchowny.
  2. Wydaje się, że cała książka mogłaby być dobrym wstępem do dalszej historii a nie zamkniętą opowieścią.
  3. Bohaterki są opisane bardzo pobieżnie, trudno powiedzieć, kto jest główną bohaterką, troszkę nie bardzo można zrozumieć motywacje poszczególnych bohaterów (również tych drugoplanowych).
  4. Potencjał historii został zmarnowany.

1 - 1 z 1 opinii