Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Bez – ebook

TANIEJ 7 %

Andrzej Muszyński  

26.02.2020

26.02.2020

polski

224

Wydawnictwo Literackie

9788308071465

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Rodzinny dramat w krajobrazie podkrakowskiej wsi, skrytej w cieniu mrocznej jurajskiej doliny

Ona i on. Niespełnione marzenia, wciąż żywe tęsknoty i wspólna pamięć codziennie zasypująca ich furą niesegregowanych śmieci. Przejmująco autentyczna opowieść o bezpłodności, współczesności i pokoleniu dzisiejszych trzydziesto-, czterdziestolatków.

„– Zmiany w psychice bezpłodnych porównuje się do następstw stresu bojowego, choroby nowotworowej. A wie pani, jakie są następstwa tego następstwa?

– Już dość, proszę. Pani nas zniszczy”. (fragment książki)

Andrzej Muszyński nie idzie na kompromisy. W swojej najnowszej powieści podejmuje tematy ważne i niewygodne, dotąd w polskiej literaturze omijane. Własnym, wyjątkowym, szorstkim, poetyckim językiem opowiada o bezpłodności, aborcji, in vitro, depresji. Nie ucieka, nikogo nie udaje, mierzy się z rzeczywistością. I tego samego wymaga od swoich bohaterów.

„To nie jest kolejna powieść o pięknie prowincji, uroku sielskiego życia na wsi i naiwnie widzianych «peryferiów». Bez to opowieść pełna emocji i – jak to w balladzie bywa – odrobinę zdradziecka, którą trzeba czytać uważnie, smakować. Chyba że się zachłannie ją połknie jednego dnia. Jak najlepszy serial, od którego nie można się uwolnić. Przepisów na lekturę książki Muszyńskiego jest wiele, ale najważniejsze, by zacząć go czytać. Bo to wybitny pisarz”. Wojciech Szot, zdaniemszota.pl

Bez - ebook

25,02 zł 26,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Czytelnik/2021-03-20

  Kupiłem skuszony recenzją. I było warto.

  W całości książka nie zawsze łatwa. Po pierwsze, ze względu na podejmowany temat: radzenie sobie z utratą oczekiwanego dziecka. Poronienie. Zwątpienie. Smutek. Trudności w relacji. Dziwne spojrzenia sąsiadów i znajomych, którzy nie wiedzą, jak reagować. Temat tabu, którego strach dotknąć. A jednocześnie trzeba sobie jakoś z tym poradzić, znaleźć jakiś sposób życia w małżeństwie, z innymi, a przede wszystkim z samym sobą.
  Po drugie, zwłaszcza przed kulminacją ekspresja książki sprawiała mi pewną trudność w odbiorze. Coś mnie gryzło i uwierało. Jednak warto.

  Zdecydowanie polecam.

1 - 1 z 1 opinii