Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Bezdroża – ebook

CENA NEXTO

Ewa Popławska  

25.01.2023

25.01.2023

polski

Pascal

978-83-8317-103-6

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Po wojnie Anna i Kazimierz Warszawscy, zmuszeni opuścić Wilno, wyjeżdżają do Gdańska. Ania szybko znajduje pracę w sklepie. Kazik, który jest wykształconym muzykiem, po jakimś czasie dostaje posadę w orkiestrze. Początkowo jest sfrustrowany koniecznością grania dla komunistów, ale gdy zyskuje uznanie publiczności, przestaje mu to przeszkadzać.

Małżonkowie z każdym dniem zaczynają oddalać się od siebie. Kazika pochłaniają obowiązki zawodowe. Ania natomiast nie może się odnaleźć w nowej rzeczywistości, wciąż wracają do niej tragiczne wspomnienia.

Życie kobiety zmienia się, gdy dostaje nietypową propozycję - ma uwodzić ludzi podejrzanych o kolaborację z komunistami. Szybko okazuje się, że Ani odpowiada rola femme fatale, choć cały czas próbuje przekonać samą siebie, że robi to, aby ocalić niewinnych ludzi.

Czy da się jednoznacznie stwierdzić, czym jest miłość?

Czy można uciec od traumatycznej przeszłości?

Bezdroża - ebook

40,49 zł 44,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 26,99 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

26,99 zł 44,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 26,99 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Wiesława Kamińska/2023-03-04

  To trudna w odbiorze książka i właściwie nie można jej czytać, trzeba się z nią mierzyć...
  Jesteśmy w powojennym, obróconym w ruinę Gdańsku, wraz z parą wileńskich uciekinierów, Anną i Kazimierzem Warszawskimi. To Wilno było ich domem, ale nie to Wilno, zagarnięte po wojnie przez Rosjan. Za nic nie byli gotowi zmienić obywatelstwa, poddać się woli komunistów, od których zaznali tak wiele zła, których z całego serca obwiniali za śmierć najbliższych. Sądzili, że poprzez ucieczkę do Gdańska znowu będą Polakami i chyba nie do końca byli świadomi, że i tu sięgają macki Stalina. Świetnie zarysowane tło historyczne i realia powojennego Gdańska, to wielki atut tej książki, ale przede wszystkim pozwala zrozumieć wielkie rozczarowanie Anny. Exodus bowiem nie zapewnił jej stabilizacji, ucieczki przed traumatycznymi przeżyciami z czasów wojny, nie dawał nadzei na przyszłość. Karierowicze, intrygi, i denuncjacje ludzi współpracujących z antykomunistycznym podziemiem, kolejne niewinne ofiary... Tak wyglądała codzienność, z którą mierzyła się każdego dnia. Cytat z książki, zamieszczony także na okładce, mówi sam za siebie: " Jeśli pytasz, czy wybieram życie, czy śmierć, odpowiedź jest prosta: Życie. Możesz mnie za to nienawidzić". Na nic zatem ideały, przekonania - wola życia była silniejsza od kręgosłupa moralnego.
  Anna ma jeszcze inny problem. To potrzeba miłości, której brakowało jej w domu ze strony matki, problem w taki czy inny sposób zniszczonych więzi rodzinnych, a i zwątpienie w swojego męża.
  Polecam lekturę, bo skłania do reflekscji, a sama czekam na dalszy ciąg, który wydaje się być wysoce prawdopodobny.

1 - 1 z 1 opinii