Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Bolesław Chrobry. Złe dni. Tom 3. Część 1 – ebook

CENA NEXTO

Antoni Gołubiew  

29.09.2021

29.09.2021

polski

432

Wydawnictwo MG

978-83-777-9749-5

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Trzeci tom monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Powieść historyczna z czasów Mieszka I i początków panowania Bolesława Chrobrego.

Wielkie już i potężne księstwo trzyma w garści Bolesław. Mocny to ksiądz i władyka.

Gońce skaczą z Krakowa do Poznania, Gniezdna, Wrocławia, Kołobrzegu. Trzeba wiedzieć co się w księstwie dzieje i co na granicach. Drogi już wyrąbane, stróże w trzemach osadzone pilnują porządku, świątki w cyrkwiach modlą się i tłumaczą nową wiarę.

Bolesław, pełny ottonowej misji pragnie zjednoczonej słowiańszczyzny. Do Pragi wjeżdża jako król, którego witają zielonymi gałązkami.

Nie pogodzić się z tym Henrykowi – za duże to księstwo bolesławowe, za mocne . Musi mu część zabrać a może i całe…..

 

 

Antoni Gołubiew we wspaniałej powieści, pełnej historycznych wydarzeń i historycznych postaci portretuje wszystkie warstwy społeczne – od pospolitego raba, po księcia Bolesława czy cesarza Ottona III. Splata losy bohaterów, tak jak splatała się polska państwowość, wytrwale, cierpliwie, w boju i politycznych rozgrywkach.

Bolesław Chrobry. Złe dni. Tom 3. Część 1 - ebook

37,11 zł 39,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Adam Nolik/2021-11-26

    Książka bardzo wciągająca ukazująca problemy z którymi musi poradzić sobie nasz pierwszy Król, bardzo dobrze są ukazane relacje pomiędzy bohaterami oraz sam główny wątek powieści jest napisany sprawnie i nie zanudza

1 - 1 z 1 opinii