Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

C.S.Lewis na trzecie tysiąclecie. Sześć esejów o Końcu człowieczeństwa – ebook

CENA NEXTO

Peter Kreeft  

23.08.2023

23.08.2023

polski

194

Prodoteo

978-83-67634-19-9

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

Czy trzecie tysiąclecie powinno napawać nas optymizmem czy pesymizmem? Niewielu pisarzy i myślicieli XX wieku tak przejrzyście jak C.S. Lewis uchwyciło sens współczesności, wynikający z niespełnionej obietnicy oświecenia. Peter Kreeft, jeden z najznamienitszych znawców Lewisa, wydobywa istotę jego myśli o schyłku zachodniej cywilizacji i sposobach jej odnowy.

Zdaniem Kreefta Lewis, zwłaszcza jako autor Końca człowieczeństwa, jest prorokiem na nasze czasy. Wychodząc od tej ważnej książki, Kreeft podsumowuje jego historiozofię i z jej punktu widzenia ocenia obecną epokę, bezlitośnie obnażając jej moralny upadek i wskazując, że prawdziwa wojna toczy się na płaszczyźnie duchowej. Następnie przedstawia obronę prawa naturalnego (czyli obiektywnych wartości) jako koniecznego warunku przetrwania naszej cywilizacji, zestawia 20 alternatywnych względem niego, obalonych przez Lewisa poglądów, a potem rozwija pełną nadziei konkluzję Końca człowieczeństwa, proponując nową, pełniejszą wizję ludzkości.

Wnikliwe refleksje Kreefta na temat myśli Lewisa pozwalają zastanowić się głębiej nad wszechobecnym pytaniem naszych rozpaczliwych czasów: co dalej? Niniejsza książka, tak jak Koniec człowieczeństwa Lewisa, adresowana jest do wszystkich ludzi dobrej woli i zdrowego rozsądku, którzy w tej mrocznej epoce szukają światła i nadziei.

C.S.Lewis na trzecie tysiąclecie. Sześć esejów o Końcu człowieczeństwa - ebook

31,41 zł 34,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 34,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

20,94 zł 34,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 34,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!