Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Co siedzi w głowie Putina? – ebook

TANIEJ 7 %

Elena Kostioukovitch  

29.07.2022

29.07.2022

polski

58

Wydawnictwo Albatros

978-83-6742-641-1

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Elena Kostioukovitch, mieszkająca od kilkudziesięciu lat we Włoszech, jest tłumaczką – m.in. powieści Umberta Eco – pisarką i ba­daczką relacji kulturowych między Rosją a krajami Zacho­du.

W tej krótkiej książce, która jako e-book stała się we Włoszech bestsellerem, autorka, analizując język Putina i jego propagandy, we wnikliwy i fascynujący sposób przedstawia sytuację, jaka doprowadziła do wojny w Ukrainie. Pozwala zrozumieć przyczyny, dla któ­rych Rosja, połączona z Ukrainą silnymi więzami etnicznymi i historycznymi, zaata­kowała ją i stała się odpowiedzialna za ogrom zniszczeń i śmierć dziesiątek tysięcy cywilów. Pokazuje napędzaną oportunizmem ideologię opartą na paranoi i przeinaczaniu historii.

Kostioukovitch nie jest politolożką ani historyczką odwołuje się do mitologii i ezoteryki, dziedzin łączących prawdę i fikcję, prawdopodobnie jedynych, które pozwalają przewidzieć rezultaty śmiertelnego starcia zagrażającego nie tylko Ukrainie, ale też całej zachodniej cywilizacji. A także odpowiedzieć na pytanie:

CZEGO NAPRAWDĘ CHCE PUTIN?

Co siedzi w głowie Putina? - ebook

6,51 zł 7,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Alek/2022-08-01

    Rosjanka od lat mieszkająca w Italii napisała krótką książkę o poglądach władcy Kremla. Jawi się z niej przerażający obraz paranoika, owładniętego ideą zjednoczenia wszystkich Słowian pod przywództwem Moskwy i głosiciela świętej wojny z zepsutym Zachodem. Analogie do ideologii nazistowskiej są aż nadto widoczne. Poruszająca lektura.

1 - 1 z 1 opinii