Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Cywilizacja. Zachód i reszta świata – ebook

BestsellerCENA NEXTO

Niall Ferguson  

17.08.2022

17.08.2022

polski

476

Wydawnictwo Literackie

9788308077931

Ocena: 4.8 (4 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Jest to historia naszej cywilizacji, cywilizacji zachodniej opowiedziana od XV wieku po współczesność. Od XV wieku, bo wtedy Zachód „nabiera rozpędu”, wychodzi na zewnątrz (wyprawy odkrywców), stawia na naukę, wykorzystuje na masową skalę druk, dokonuje rewolucji: przemysłowych, społecznych i religijnych. Fergusona  interesuje, jak to się stało, że biedna, brudna, prymitywna  (poza jednostkami)  Europa, podzielona na królestwa, księstwa, hrabstwa, nadzwyczaj różnorodna – zdominowała świat, któremu kazała siebie naśladować, tak samo myśleć, tak samo organizować swoje życie, tak samo się ubierać. A chodzi o świat, w którym wszelkie prawa, by stać się hegemonem, miały najpierw Chiny (aż do XV wieku właśnie, gdy się zamknęły i wycofały z kontaktów zewnętrznych, nie decydując się na eksport swojej kultury) , potem świat arabski – długo, bo od VII wieku aż do wiktorii wiedeńskiej w XVII w.

W końcu to, co zawsze interesuje Polaków. Nasze miejsce. Pojawiamy się (bodaj jako jedyni z narodów Europy środkowej) w dwóch newralgicznych momentach: odpychając Turków pod Wiedniem w 1683 roku i bolszewików pod Warszawą w 1920 r.

Cywilizacja. Zachód i reszta świata - ebook

44,91 zł 49,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium

29,94 zł 49,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.8 (4 oceniających)

1 - 4 z 4 opinii

 • Ocena:4
  Adam Nolik/2022-12-16

  Książka dosyć ciekawa, opisująca cywilizację zachodnią od momentu gdy zaczęła dominować na świecie aż po współczesność, ukazuje jak europa zmieniała się oraz jak doszło do tego że zdominowała prawie cały świat.

 • Ocena:5
  barbara wojcik/2022-12-16

  Swietna ,duzo rzeczy nie wiedzialam ale dzieki tej ksiazce wyjasnilo mi sie wiele rzeczy

 • Ocena:5
  Piotr Pindel/2022-12-16

  super

 • Ocena:5
  Paweł Owczarek/2022-12-16

  Szczerze mówiąc, jestem jeszcze w trakcie czytania, ale już oceniam książkę bardzo wysoko. W dzisiejszym ogromnie złożonym świecie, w którym zdaje się, że wszystkie inne cywilizacje nienawidzą cywilizacji Zachodniej, `bardzo dobrze znać historię i genezę tego, co dzieje się dziś. Książka omawia skomplikowane relacje Zachodu z resztą świata, pokazując kluczowe konflikty i różnice światopoglądowe, ale też źródło problemów w całym wyzysku i próbach wciskania przez Europę reszcie świata wartości Zachodnich, które — jak wiadomo — wcale najlepsze nie są. Ogólnie książka jest cennym uzupełnieniem zajęć z historii — czy to tych licealnych, czy też tych z uczelni.

1 - 4 z 4 opinii