Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Czas Gniewu – ebook

TANIEJ 7 %

Robert Krasowski  

16.04.2014

16.04.2014

polski

304

Czerwone i Czarne

9788377001493

Ocena: 3 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Czas gniewu” to kontynuacja „Po południu”. Kolejny tom historii polskiej polityki, obejmujący lata 1996-2005. Głównymi bohaterami są politycy Sojuszu – Miller i Kwaśniewski, których konflikt zniszczył lewicowe imperium. W tle są liderzy rządu AWS-UW – Buzek, Krzaklewski i Balcerowicz. Oraz Lepper, który okazał się jedną z najważniejszych postaci w dziejach polskiej polityki.

Jak pisze Rober Krasowski: Kiedy się patrzy na tamte lata, niemile uderza obserwacja, że miałkość polityki nie obniżyła jej atrakcyjności. Była bez znaczenia, bez ciężaru, jednak nie wiało zeń nudą. Zwłaszcza pojedynek o dominację na lewicy - między Kwaśniewskim a Millerem - miał w sobie porywającą dramaturgię. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto w tej grze jest nadmuchaną wielkością, a kto wielkością prawdziwą. Odpowiedź na to pytanie padnie pod koniec książki, ale w trakcie pisania nachodziło mnie często zdumienie, jak wiele energii poświęciliśmy w końcu tak błahej sprawie. Kwaśniewski czy Miller? Po latach ich wojna jest burzą w szklance wody. Rywalizacją, w której ważą się losy, ale nie nasze, lecz tylko obu tych panów. Bili się o swoją sławę, o swoją pozycję.

Czas Gniewu - ebook

27,81 zł 29,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:3
    Marcin Surowski/2019-08-28

    Robert Krasowski zgrabnie opisuje rządy AWS i SLD, starając się scharakteryzować głównych aktorów tamtych czasów - Kwaśniewskiego, Millera, Buzka i Balcerowicza. Mimo, że książka napisana jest felietonowo i zajmująco, to całość sprawia wrażenie zbytniego prześlizgnięcia się po temacie. Dużo uzasadnień i ocen wydaje się słabo uzasadnionych, a przynajmniej upraszczających rzeczywistość. Mimo, że książka z założenia jest "historią polityczną", to przydałoby się szerzej opisać realne skutki posunięć poszczególnych polityków. Na plus zaliczam dobrą charakterystykę osobowości poszczególnych postaci, szczególnie Millera i Kwaśniewskiego.

1 - 1 z 1 opinii