Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Czas i nieskończoność – ebook

TANIEJ 7 %

Mirosław Kozłowski  

10.01.2017

01.02.2016

polski

Novae Res

978-83-7942-477-1

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Czy kot może być jednocześnie żywy i martwy? Jak to możliwe, że bliźnięta dzieli kilkuletnia różnica wieku? Kto twierdzi, że czas nie istnieje? Czy teoria względności Alberta Einsteina to plagiat?

Na te i na wiele innych pytań odpowiada w swej książce Mirosław Kozłowski, profesor fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu w Zurychu i w Bazylei, a także jeden ze współpracowników CERN-u, projektant detektora dla projektu ALICE.

Myliłby się jednak ten, kto w niniejszej książce szukałby wyłącznie anegdot i zabawnych skądinąd dykteryjek, bowiem autor z pasją doświadczonego naukowca pochyla się nad czasem i nieskończonością, nad pojęciem Kosmosu, Wszechświata i rządzących nimi odwiecznych praw fizyki. Problemy te ukazuje z metafizycznej perspektywy Bytu, Absolutu i Stwórcy, nie stroniąc od odwołań do największych systemów filozoficznych, począwszy od Platona i Arystotelesa, poprzez Kanta i Schopenhauera oraz filozofie Wschodu, a skończywszy na współczesnym ruchu kulturowym New Age. Do tego przez cały czas nie traci z oczu własnej, chrześcijańskiej tożsamości i związanych z nią światopoglądowych implikacji.

Refleksjom towarzyszy stała świadomość nikłej, a jednocześnie na swój sposób wielkiej, ludzkiej kondycji wobec nieskończoności czasu i przestrzeni wszechświata.

KRÓTKI DOWÓD ISTNIENIA BOGA

Istnieją byty zmienne i ograniczone,

Obecne istnienie każdego bytu zmiennego i ograniczonego jest spowodowane przez inny byt,

Niemożliwy jest nieskończony łańcuch przyczyn bytu, ponieważ nieskończony łańcuch bytów skończonych nie spowodowałby istnienia niczego

A zatem istnieje pierwsza przyczyna obecnego istnienia tych bytów,

Pierwsza przyczyna musi być nieskończona, konieczna , wieczna i jedna,

Pierwsza i bezwarunkowa przyczyna jest tożsama z Bogiem uznawanym w tradycji chrześcijańskiej

 

Terry Mieth, Oxford Study Center

Mirosław Kozłowski jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, fizykiem specjalizującym się w badaniach materii w ekstremalnych warunkach. Autor ponad 300 publikacji z zakresu fizyki wysokich energii i kosmologii oraz pięciu monografii wydanych w USA.

Czas i nieskończoność - ebook

26,04 zł 28,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!