Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Człowiek - instrukcja obsługi – ebook

CENA NEXTO

Hanna Brycz  

03.03.2014

03.03.2014

polski

205

Smak Słowa

9788362122769

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Najważniejsze odkrycia psychologii spisane i wyjaśnione w jednej małej książeczce.

Czy uważasz, że piękni ludzie są również mądrzy?

Czy własne porażki tłumaczysz sytuacją, a sukcesy zdolnościami?

Czy często używasz sformułowania „wiedziałem, że tak będzie”?

Czy Twoja pamięć jest tendencyjna?

Czy uważasz, że po serii nieszczęść musi pojawić się w końcu szczęśliwy los?

Ludzie zazwyczaj podobnie odpowiadają na wszystkie te pytania. Dlatego właśnie psychologowie w wyniku wieloletnich badań mogli sformułować pewne prawa psychologiczne, które pokazują jak zazwyczaj postępujemy oraz błędy jakie zazwyczaj popełniamy.

Psychologowie odkryli również, że znajomość u siebie samego przynajmniej niektórych praw psychologicznych, a także powszechnie popełnianych błędów,  ułatwia życie: pozwala dokończyć zadania mimo zmęczenia, ułatwia akceptację choroby i leczenie (przedłuża życie), zwiększa wytrwałość dążeń w obliczu porażki, słowem sprzyja samoregulacji.

Nie chodzi tu jednak  o stałą obecność w myślach własnych ułomności ani o natychmiastową zmianę siebie! Przeciwnie idzie o  zrozumienie swych (nawet błędnych) zachowań i ich akceptację. Prawidłowościom psychologicznym ulegamy wszyscy, wszyscy popełniamy błędy. Jednak sam fakt lepszego poznania siebie wpływa pozytywnie na wiele obszarów naszego życia. 

Recenzowana książka wpisuje się w nurt poszukiwań sposobów pomocy ludziom w odnajdowaniu w sobie dróg autoterapii. Każdy chciałby poprawić sobie życie, umieć zaradzić złym emocjom, posiadać dar  wykorzystania własnych myśli i swojego JA dla pozbycia się złych emocji. Aby tak mogło się stać niekoniecznie trzeba udać się do psychoterapeuty. Można pójść drogą poznania doświadczeń psychologów, którzy w wielu przeprowadzonych badaniach odkrywają zbiór uniwersalnych prawd (prawidłowości), którym ludzie ulegają.

Z recenzji prof. Terasy Słaby

Człowiek - instrukcja obsługi - ebook

31,41 zł 34,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 34,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

20,94 zł 34,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 34,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    PIOTR ZIENKIEWICZ/2014-03-31

    Autorkę wyróżnia to, że w sposób niezwykle prosty i klarowny jest w stanie przybliżyć czytelnikowi najbardziej skomplikowane i zawiłe teorie psychologiczne. Bardzo pomocne w ich zrozumieniu są ilustrujące je odniesienia do znanych wszystkim sytuacji lub obrazów z arcydzieł literatury światowej, na przykład „Idioty” Fiodora Dostojewskiego. Przykładowo Hanna Brycz usiłuje odpowiedzieć na pytanie: „Czy inni wiedzą lepiej, kim ja jestem”, przywołując perspektywę atrybucyjną, odwołując się do klasyków, między innymi Fritza Heidera, a także najnowszych wyników badań i rzucając światło na konsekwencje jej wykorzystania. Wyjaśnia: „Nie znaczy to jednak, że poznanie świata społecznego opiera się wyłącznie na zawierzeniu i niepewności. Gatunek ludzki trwa i się rozwija. Widocznie pokora wobec wciąż niepoznawalnej rzeczywistości, a szczególnie rzeczywistości społecznej, spełnia swoją przystosowawczą funkcję”.

1 - 1 z 1 opinii