Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Czterej Jeźdźcy Apokalipsy. Jak zaczęła się ateistyczna rewolucja – ebook

TANIEJ 20 %

Richard Dawkins   Daniel C. Dennett   Sam Harris   Christopher Hitchens  

30.03.2019

polski

113

Wydawnictwo CIS

978-83-61710-73-8

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

We wrześniu 2007 w waszyngtońskim mieszkaniu Christophera Hitchensa odbyła się dwugodzinna rozmowa, w której udział obok gospodarza wzięli Richard Dawkins, Sam Harris i Daniel Dennett. Ta dyskusja „Czterech Jeźdźców Apokalipsy”, jak już wówczas nazywali ich dziennikarze, zo-stała nagrana i sfilmowana. Było to pierwsze i jedyne w tym gronie spotkanie czterech autorów, których przetłu-maczone na dziesiątki języków i wydawane w milionowych nakładach książki stały się zarzewiem NOWEGO ATEIZMU.

 

Nagranie trafiło do Internetu – między innymi na YouTube oraz na witrynę fundacji Richarda Dawkinsa, która je reali-zowała – i miało miliony odsłon.

Dziś po raz pierwszy ta dyskusja, która w niczym nie straciła na aktualności, ukazuje się w druku. Publikacji towarzyszą specjalnie na tę okoliczność przygotowane teksty jej uczestników. Niestety tylko trzech, bo gospodarz spotkania, Christopher Hitchens, umarł na raka w grudniu 2011 roku.

Książka poprzedzona jest wstępem pióra Stephena Fry, znanego brytyjskiego aktora, komika, pisarza i reżysera, a także – o czym już nie wszyscy wiedzą – ateisty.

 

Czterej Jeźdźcy Apokalipsy. Jak zaczęła się ateistyczna rewolucja - ebook

23,92 zł 29,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Sławek/2020-01-09

    Trochę za krótka.

1 - 1 z 1 opinii