Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Dar rzeki Fly – ebook

CENA NEXTO

Maria Krüger  

26.04.2012

24.04.2012

polski

152

PWH Siedmioróg

978-83-7568-951-8

Ocena: 5 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Ojciec Marii Krüger, autorki Daru rzeki Fly, był jednym z największych polskich podróżników i etnologów okresu międzywojennego. Pasjonował się podaniami różnych ludów i kultur, które spisywał i tłumaczył na język polski. Podczas podróży po Azji, Indonezji, Afryce i Ameryce Południowej zebrał setki bajek, baśni, podań i legend różnych narodów.

Na podstawie rodzinnych zbiorów Maria Krüger opracowała dla dzieci kilkadziesiąt najciekawszych baśni i legend z najdalszych zakątków świata. Tak właśnie powstał Dar rzeki Fly -  jeden z najbardziej interesujących zbiorów podań, bajek i legend świata, jakie zostały przygotowane dla dzieci w języku polskim. Dar rzeki Fly był przez wiele lat lekturą obowiązkową w klasie IV szkoły podstawowej.

Opis

Ojciec Marii Krüger, autorki Daru rzeki Fly, był jednym z największych polskich podróżników i etnologów w okresie międzywojennym. Pasjonował się podaniami różnych ludów i kultur, które spisywał i tłumaczył na język polski. Podczas podróży po Azji, Indonezji, Afryce i Ameryce Południowej zebrał setki bajek, baśni, podań i legend różnych narodów.

Na podstawie rodzinnych zbiorów Maria Krüger opracowała dla dzieci kilkadziesiąt najciekawszych baśni i legend z najdalszych zakątków świata. Tak właśnie powstał Dar rzeki Fly, jeden z najbardziej interesujących zbiorów podań, bajek i legend świata, jakie zostały przygotowane dla dzieci w języku polskim. Dar rzeki Fly był przez wiele lat lekturą obowiązkową w klasie IV szkoły podstawowej.

Dar rzeki Fly - ebook

13,49 zł 14,50 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:5
  Elżbieta Leśniak/2012-12-16

  Piękna opowieść, czyta się z zapartym tchem. Budzi zainteresowanie u dzieci.

 • Ocena:5
  Marek Wesołowski/2012-05-09

  Książka mojego dzieciństwa. Teraz polecam swoim dzieciom. Wzrusza, przeraża i pozwala poznać legendy innych kultur.

1 - 2 z 2 opinii