Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Delhi – ebook

TANIEJ 7 %

Rana Dasgupta  

16.03.2016

16.03.2016

polski

472

Czarne

9788380492646

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Po wprowadzeniu otwartej gospodarki rynkowej w Indiach zapanował chaos niszczenia i tworzenia: slumsy i targowiska były burzone, a na ich miejscu wyrastały centra handlowe i apartamentowce, powstawały oszałamiające fortuny, młodzi ludzie robili zawrotne kariery, a luksus był na wyciągnięcie ręki. Ale transformacja dała też początek ogromnym nierównościom społecznym, a przemoc na ulicach osiągnęła niespotykaną dotąd skalę.

Rana Dasgupta pisze o współczesnym Delhi z liryzmem i empatią, wsłuchując się w głosy jego mieszkańców: miliarderów i biurokratów, handlarzy narkotyków i przedsiębiorców, mieszkańców slumsów i pracowników międzynarodowych korporacji. Są pokoleniem na zakręcie, a ich historie składają się na obraz miasta i społeczeństwa pogrążonego w wirze transformacji.

"Delhi" to literacki portret jednego z najszybciej rozwijających się współcześnie miast, ale to także opowieść o tym, co być może czeka nas wszystkich; to błyskotliwa analiza rozwoju i przyszłości globalnego kapitalizmu.

Delhi - ebook

39,53 zł 42,50 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Andrzej Gąsiorowski/2018-12-06

    Do tej pory trafiałem na książki o Indiach pokazanych od strony biedy. Ta książka opisuje stolicę tego wielkiego kraju z drugiej strony, od strony bogactwa, choć w zasadzie cały czas mowa o klasie średniej. Taka klasa średnia, która obraca setkami tysięcy dolarów. Cóż, co kraj to obyczaj. No, ale gdy są bogacze, to muszą też być biedacy, więc o biedzie też jest. Ostatecznie 80% mieszkańców Indii zarabia dziennie co najwyżej 3 dolary. Jest też o prywatnej służbie zdrowia, o pozycji kobiet, o przemocy domowej, o korupcji, o wodzie i masie innych różnych ciekawych zjawiskach. Książkę polecam przede wszystkim piewcom wolnego rynku, deregulacji i globalizacji, choć jestem przekonany, że i tak powiedzą: tak ma być, cwani, bardziej bezwzględni, sprytniejsi mają wszystko, reszta nic. Takie są prawa buszu ;)

1 - 1 z 1 opinii