Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Dom nad jeziorem – ebook

CENA NEXTO

Ella Carey  

08.07.2021

08.07.2021

polski

344

Prószyński Media

9788382347852

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Po jaką cenną pamiątkę wysyła Annę dziadek? I co czeka na nią w dawnym rodowym majątku?

Anna jest zadowolona ze swojego poukładanego życia w San Francisco, ale jej świat staje na głowie, gdy ukochany dziadek Max odsłania przed nią zdumiewający sekret: otóż należy ona do arystokracji, która straciła wszystko na skutek drugiej wojny światowej. Co więcej, Max musiał przed siedemdziesięciu laty zostawić w rodowym majątku na terenie dawnych Prus pewien cenny drobiazg, a teraz gorąco pragnie go odzyskać i o pomoc prosi wnuczkę.
Bohaterka jedzie do Niemiec, w głowie kłębią się jej same niewiadome. Co to za pamiątka ma dla ukochanego dziadka tak wielką wartość? Dlaczego przez lata nie wspomniał o niej ani słowem? Szukając wyjaśnień, znajduje sympatię - do Wila, człowieka, który ma w rękach klucz do rozwiązania zagadki. Razem odkrywają, że rodzinne sekrety są powiązane z opuszczonym apartamentem w Paryżu, a cała historia ma drugie i trzecie dno.

W kreowaniu romantycznej atmosfery Ella Carey jest niedościgniona.
Rachel Edwards, autor "Review of Australian Fiction"

Ella Carey - amerykańska pisarka od dziecka zafascynowana wszystkim, co francuskie (z Paryżem na czele). Dyplomowana pianistka i historyczka, autorka sześciu powieści przetłumaczonych na kilkanaście języków. Książka "Po latach w Paryżu", podobnie jak kolejne części trylogii paryskiej (w przygotowaniu) stała się bestsellerem m.in. w kategorii "nieodkładalne" na Amazonie, co oznacza, że większość tych, którzy czytali ją w wersji elektronicznej, pochłonęła ją w mniej niż trzy dni. Powieści Elli Carey zostały dotąd przetłumaczone na 10 języków.

Dom nad jeziorem - ebook

29,76 zł 32,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Wiesława Kamińska/2021-07-13

    Za mną już druga część Trylogii Paryskiej Elli Carey, na dodatek jeszcze ciekawsza od pierwszej. Książka jest naturalnie wytworem wyobraźni autorki, ale inspirowanej losami pewnego apartamentu w Paryżu, który w 2010 roku został niejako odkryty przed światem po siedemdziesięciu latach, w ciagu których w jego progach nie stanęła żadna osoba. Należał do bardzo słynnej w początkach XX wieku kurtyzany, Marthy de Florian, w którym zamieszkiwała ze swoją wnuczką Isabelle aż do czasów II. wojny światowej. Autorka puściła wodze fantazji i przedstawiła losy Isabelle, nieprzytomnie zakochanej w niemieckim arystokracie, Maxie Albrechcie, którego losy rzuciły w czasach wojny do San Francisco i który niedługo przed śmiercią postanowił z pomocą swojej wnuczki stawić czoło przeszłości. Mnóstwo tu rodzinnych sekretów, tragicznych wydarzeń i mimo tego, że książka nie opiera się na faktycznych wydarzeniach, zdecydowanie oddaje klimat czasów nazistowskich Niemiec, osobistych dramatów ludzi rozdartych wewnętrznie i nie do końca świadomych, co sądzić o Hitlerze i jego politycznych zakusach.
    Czekam z niecierpliwością na kolejną część trylogii.

1 - 1 z 1 opinii