Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Drach – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Szczepan Twardoch  

04.12.2014

04.12.2014

polski

400

Wydawnictwo Literackie

9788308057162

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Drach wie. Wraz z kilkuletnim Josefem przygląda się świniobiciu. Jest październikowy poranek 1906 roku i, choć chłopiec nie ma o tym pojęcia, ryk zarzynanego zwierzęcia oraz smak wusztzupy powrócą do niego kilkanaście lat później, gdy po zakończeniu wojny będzie powracał na Śląsk.

Nikodem nigdy nie był w wojsku. Jest za to wziętym architektem. Z poprzedniego związku ma pięcioletnią córkę, a po samochodowym wypadku bliznę nad lewym uchem. Właśnie rozstaje się z żoną, by ułożyć sobie życie z inną. Drach jest jednak świadomy, że dziewczyna coraz bardziej wymyka się mężczyźnie.

Między Josefem a Nikodemem piękne, podłe, smutne i — ostatecznie — tragiczne losy dwóch rodzin; wiek wojen i powstań, śmierci i narodzin, miłości, zdrad i marzeń, które nigdy się nie spełnią. Drach o nich wie. Widzi przeszłość i zna przyszłość. Dla niego wszystko jest teraz…

Saga rodzinna? Wielka opowieść o Śląsku? A może powieść totalna, która wymyka się wszelkim kategoryzacjom? Autor Morfiny w szczytowej formie.

Drach - ebook

34,32 zł 36,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Kinga/2023-03-29

    Wnikliwa historia Śląska, która postronnej osobie pozwoli choć trochę poznać specyfikę tego regionu - jego unikatowość, indywidualność. Powieść cechuje niesamowita narracja, w której wątki historyczne nakładają się niczym równolegle klisze aż prosi się o ekranizację. Na pewno wrócę do tej książki.

1 - 1 z 1 opinii