Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Duchy Inków – ebook

TANIEJ 7 %

Jolanta Maria Kaleta  

25.03.2014

10.03.2014

polski

386

Psychoskok

978-83-7900-187-3

Ocena: 4 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • PDF
 • MOBI

Opis

Duchy Inków to najnowsza powieść Jolanty Marii Kalety, biorąca za punkt wyjścia znaną legendę o inkaskim skarbie ukrytym na zamku w Niedzicy. Legenda głosi, że ponad dwa wieki temu w lochach zamku ukryto wywiezione z Peru złoto świątyni Coricanchy. Znalezione w 1946 roku pod kamiennym schodkiem inkaskie kipu gdzieś się zawieruszyło, poszukiwacze skarbów i służby specjalne nic nie znalazły i sprawa poszła w zapomnienie. Archeolodzy jednak bardzo dobrze znają tę sprawę. Od lat spędza ona również sen z powiek archeolożce z Wrocławia – Ince Złotnickiej, która wraz z synem, w wakacje przybywa na niedzicki zamek, by pomóc w pracach archeologicznych. Ma jednak w tym ukryty cel.

Czy legendarną zagadkę pomoże odkryć jej tajemniczy i przystojny archeolog z Krakowa? Na ile Inka może się odsłonić i wyjawić rodzinne sekrety? Dlaczego tajemnicami interesują się dwaj podejrzani turyści, którzy co rusz kręcą się wokół zamku i Inki? Czy duchy zmarłych Inków czuwają nad zamkiem, chroniąc jego tajemnicę przed dostaniem się w niepowołane ręce? Tego wszystkiego można się dowiedzieć z niezwykle fascynującej i wciągającej lektury, jaką jest powieść „Duchy Inków”.

Duchy Inków - ebook

23,16 zł 24,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:4
  Paweł Misiak/2014-05-18

  Duchy Inków czyta się dobrze. Wartka akcja, postaci wyraziste. Tajemnica, sensacja sprzed wieków, miłość i przemoc - wszystko to podane w formie zgrabnie napisanej, choć autorka poszła trochę w stronę fantastyczną, wplatając w akcję nieco baśniowej magii. Niemniej, dobra rozrywka, zwłaszcza dla czytelnika znającego miejsca, w których toczy się akcja, czy historię, na której opiera się akcja powieści.

  Nie obyło się, niestety, bez paru "zgrzytów" edytorskich. Przydałaby się trochę staranniejsza redakcja (miejscami język narracji zbyt pospolity) i korekta (jeśli w ogóle była), Podobnie też, jak w przypadku innych powieści tejże Autorki, ebookowa wersja ma tak "zaszyte" formatowanie, że mój e-inkowy czytnik nie potrafi zmienić kroju pisma, a czytanie literatury zapisanej czcionką bezszeryfową jest męczące. Choć to elementarna wiedza edytorska, obawiam się, że obca "wydawnictwu" firmującemu ebooki Joanny Kalety.

 • Ocena:4
  Jacek Walczyński/2014-05-07

  Literatura o zaginionym testamencie Inków i nie odnalezionym skarbie w Niedzicy zawsze mnie pasjonowała. Książkę "Duchy Inków" zacząłem więc z przyjemnością czytać, szczególnie, że nie tak dawno czytałem "Krew Inków" Mariusza Wollnego. Prawdę mówiąc spodziewałem się trochę więcej niż opisów sytuacji dnia codziennego. Wplecenie wątków pseudopolitycznych chyba nie za bardzo służy tej powieści i trochę (a może nawet więcej) za mało sensacji, chociaż sporo sensacyjek. Momentami bardziej przypomina reportaż z podróży służbowej, a czytelnik – już po tytule i temacie, oczekuje czegoś więcej. Również zamieszczone w książce zdjęcia czarno-białe, nadają jej bardziej charakter dokumentu niż beletrystyki. Myślę że te same zdjęcia przedstawione w postaci grafik lepiej trafiały by do czytelnika (tak jak rysunek na ostatniej stronie). Na szczęście nadal nie wiemy gdzie podziało się tajemnicze kipu i co tak naprawdę stało się ze skarbem, co ożywia nasze nadzieje, że jednak jeszcze się znajdzie. O ile oczywiście może znajdować się w okolicach Niedzicy. Trochę w tym tyle fantazji i legendy co w porównywaniu opowieści o potworze stworzonym, przez doktora Frankensteina. Tak naprawdę to mu chcemy by były to Ząbkowice Śl. (wieża i muzeum Frankensteina, malownicze ruiny zamku) ale i Szwajcarzy i Niemcy też lokalizują go w swoim kraju. No dobrze, ktoś powie, a grobowiec Uminy, a złote serduszko, a spotkanie w Peru? To juz zostawiam wyobraźni Czytelników i pasjonatom starych legend. Ale książkę polecam, bo "jak nie przeczytasz, to nie możesz dyskutować".

1 - 2 z 2 opinii