Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Dwa miasta Tom 2: Wrocławskie tęsknoty – ebook

CENA NEXTO

Monika Kowalska  

09.02.2022

09.02.2022

polski

304

Książnica

9788327162342

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Drugi tom poruszającej sagi DWA MIASTA – losy lwowskiej rodziny w powojennym Wrocławiu

Po II wojnie światowej setki pociągów wiozą przesiedleńców z Kresów na Ziemie Odzyskane. Wśród podróżnych jest Adela z rodziną…

Gdy Szubowie wysiadają z pociągu towarowego na dworcu we Wrocławiu, ich oczom ukazuje się miasto wypalonych ruin. Tu nic nie będzie proste – ani życie, ani miłość… Wszyscy tęsknią za ukochanym Lwowem, za znajomymi ulicami i zniesieńskimi wzgórzami. Jednak powrót jest niemożliwy, choćby tęsknota rozrywała duszę na strzępy… Mimo zagubienia każdy z Szubów wie, że nie można żyć przeszłością, trzeba iść do przodu. Miasto powoli podnosi się ze zgliszczy, a oni stopniowo odzyskują wewnętrzny spokój. Czy Julia i Paweł znajdą siłę, by zacząć życie od początku? Czy Szubówny pokochają miasto pełne gruzów i niebezpieczeństw? Czy odnajdą w nim nowy dom?

Dwa miasta Tom 2: Wrocławskie tęsknoty - ebook

29,76 zł 32,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Wiesława Kamińska/2022-02-23

  Wydawało mi się, że treść pierwszego tomu wyczerpie cały zapas dramatów jakie mogą doświadczyć jedną rodzinę… Nic bardziej mylnego, niestety.
  Wiele się jeszcze wydarzy. Szubowie przez cały czas tęsknią za dawnym życiem, własnym kątem, wspomnieniami, lwowskimi uliczkami, zapachami, przyjaciółmi, ulotnym i sielskim klimatem domu.
  Ta książka czyta się sama i wywołuje na przemian radość i łzy. Perypetie Szubów sprawiają, że można się z nimi zżyć i przeżywać ich nieszczęścia jak swoje własne.
  No i ten piękny, literacki język. Gorąco polecam

  Książka napisana jest pięknym językiem- poetyckim, delikatnym, a w odpowiednich momentach mocnym i dosadnym.

1 - 1 z 1 opinii