Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Dziewczyna z Berlina – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Kate Hewitt  

27.04.2022

27.04.2022

polski

512

Wydawnictwo FILIA

978-83-8280-034-0

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Chciałam być wolna – wyznała cicho Rosa.
– Nawet jeśli tylko przez kilka minut. To może być wszystko, co mi pozostało.

1936, NAZISTOWSKI BERLIN
Liesel Scholz mieszka w pięknym domu w Berlinie. Jej życie jest pełne przywilejów i bezpieczne, dzięki pracy jej ojca, chemika, dla nowego rządu. Przypadkowe spotkanie z Rosą, córką ich żydowskiej gosposi, potwierdza obawy Liesel, że coś jest nie tak. Że brutalne zasady nazistowskiego rządu są okrutne, a inni wokół niej nie są tak bezpieczni jak ona. Liesel nieopatrznie zgadza się jej pomóc. Nawet jeśli będzie to oznaczało narażenie na niebezpieczeństwo wszystkich, których kocha.

1946, FRANKFURT
Młody amerykański kapitan, Sam Houghton, przyjeżdża do Niemiec, by odnaleźć prominentnych nazistów i doprowadzić do ich procesów. Zatrudnia piękną, ale smutną tłumaczkę o imieniu Anna. Stają się sobie coraz bliżsi, jednak kapitan nie może przestać myśleć o tym, co przydarzyło się Annie podczas wojny.
Wszystko dlatego, że Anna ma swoje sekrety, które wiążą ją z Berlinem i partią nazistowską.

Dziewczyna z Berlina - ebook

46,41 zł 49,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Wiesława Kamińska/2022-05-02

  " Nie patrz. Po prostu nie patrz..."
  Takimi słowy Otton Scholz, chciał "chronić" swoją nastoletnią córkę... A na co miała nie patrzeć? A na przykład na bitego na ulicy niewinnego, wygłodzonego, znaczącego mniej, niż śmieć Żyda. Albo na kobietę, której siłą Niemcy wyrywają z rąk dziecko i roztrzaskują jego główkę o chodnik...
  Otto tak kochał swoją rodzinę, żonę, córkę i niepełnosprawnego syna, że "dla ich dobra" zaprzedałby duszę samemu diabłu, co zresztą cały czas czynił, paląc cygara i popijając szampana z wszelkimi akolitami Hitlera. Wydawało mu się, że to jedyny sposób, by ocalić rodzinę. Wszystko w myśl zasady "Jak nie możesz zwalczyć, to się przyłącz".
  Przeczytałam wiele książek o tematyce wojennej, o okrucieństwach, na jakie ludzkość skazana była przez sześć długich lat i często zadawałam sobie pytanie, jak ludzie pokroju Scholza, bez zmrużenia oka są w stanie unicestwić setki, tysiące, miliony ludzi, po czym wracają w rodzinne pielesze i odgrywają rolę kochającego męża, ojca. Jedną z odpowiedzi znajdziecie w tej książce i z tego powodu jej lektura zwala z nóg.
  Jest jeszcze jeden aspekt, który skłania do głębokiej refleksji. Wszyscy wiemy, jak potężną i wszechmocną machinę stworzył Hitler i jak opresyjnie traktował wszelkie próby sprzeciwu. W większości strachem wymuszał posłuszeństwo ze strony zwykłych ludzi. Zabijał w zarodku wolę walki jednostki, w myśl zasady "Co ja jeden mogę". Ludzie godzili się z tym, że walka o jedno ludzkie życie nie ma sensu, że nie jest aktem odwagi, tylko głupoty. Ile zatem trzeba przecierpieć, aby wróciły ludzkie odruchy?
  Książka rewelacyjna, choć mierzyć się z nią nie jest prosto. Polecam gorąco

1 - 1 z 1 opinii