Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Dziewczyna z portretu – ebook

TANIEJ 7 %

Natalia Thiel  

18.10.2022

18.10.2022

polski

456

Zysk i S-ka

9788382027891

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Pasja i miłość w czasach wojennej zawieruchy

W życiu Hani Skorskiej nic nie dzieje się tak, jak sobie wymarzyła. By oderwać się od problemów, Hania decyduje się na wyjazd do dworku dziadków, Mirosławy i Jana Doroszów, na Pomorzu. Na targu pod wpływem impulsu kupuje portret nieznanej dziewczyny. Osobliwa reakcja dziadków na obraz skłania Hanię do poszukiwań odpowiedzi na pytanie, kim jest dziewczyna z portretu. Splot wydarzeń sprawia, że Jan Dorosz, obecnie słynny malarz, postanawia zdradzić wnuczce swój sekret i wrócić pamięcią do czasów wczesnej młodości.

Lata dwudzieste XX wieku. Dziesięcioletni Janek, uczony przez ojca krawieckiego fachu, podczas wizyty w luksusowym pensjonacie „Biała Dama” po raz pierwszy widzi świat pełen bogactw i elegancji. Tam spotyka młodą panienkę Klarę i jej bogatego przyjaciela, Williama Goldsteina. To przy nich Janek dorasta, poznaje smaki i odcienie dorosłości, przeżywa pierwszą miłość i pierwsze rozczarowanie.

Spokojne życie trójki przyjaciół przerywa wojna.

Dziewczyna z portretu to kolejna powieść Natalii Thiel, autorki świetnie przyjętego przez czytelników Walca dla Izabeli.

Dziewczyna z portretu - ebook

37,20 zł 40,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Wiesława Kamińska/2022-10-20

    Jakże piękna i klimatyczna powieść, kolejna zresztą, która wyszła spod pióra Natalii Thiel. Kolejny raz autorka wplata w niezwykle interesujący wątek obyczajowy temat wojennej zawieruchy i z wielkim wyczuciem opowiada pełną wzruszeń historię niezwykłej więzi Klary, panienki z dobrego domu i Janka, utalentowanego malarza, a jednocześnie syna ubogiego krawca. W jaki sposób tych dwoje młodych ludzi, pochodzących z tak zupełnie odmiennych światów, mogło połączyć tak piękne uczucie? Ile rodzinnych sekretów kryje w sobie opowiedziana historia i w końcu jak ulotne jest ludzkie życie, czego nie jest w stanie odmienić nawet tak porywająca miłość? Zachecam do lektury, bo książka jest tak wciągająca, że nie sposób się od niej oderwać.

1 - 1 z 1 opinii