Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Europeistyka. Leksykon – ebook

TANIEJ 5 %

red. Witold Stankowski  

13.02.2020

polski

Wydawnictwo Naukowe PWN

978-83-01-20708-3

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Słownik łączy wiedzę różnych dyscyplin naukowych w kontekście szeroko rozumianej europeistyki. Zakres tematyczny haseł wykracza poza problematykę Unii Europejskiej, obejmuje różne aspekty europejskich procesów integracyjnych, uwarunkowania, formy i wyzwania współpracy w Europie. Przedstawia również biogramy osób, mających wpływ na integrację europejską. 

Witoldowi Stankowskiemu udało się zebrać zespół autorów, którzy reprezentują różne środowiska akademickie, są zarówno teoretykami, jak i praktykami w zakresie europeistyki. Dzięki temu słownik prezentuje całościowe i wieloaspektowe podejście do tej problematyki. 

Słownik przeznaczony jest dla studentów europeistyki. Może stanowić także istotne źródło wiedzy dla wszystkich zajmujących się sprawami unijnymi i europejskimi. 

Główne zalety książki to: 

  • szeroki zakres zagadnień, 
  • prosty i zwięzły język, 
  • mapa słownika porządkująca hasła.


O REDAKTORZE NAUKOWYM Witold Stankowski - profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierownik Zakładu Historii Europy w Instytucie Europeistyki i profesor nadzwyczajny w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu, dyrektor Instytutu Politologii. Zajmuje się historią Europy, Unii Europejskiej i powojennych Niemiec.

Europeistyka. Leksykon - ebook

52,25 zł 55,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!