Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Gorszy – ebook

BestsellerCENA NEXTO

Piotr Górski  

20.07.2018

20.07.2018

polski

416

HarperCollins

978-83-276-3965-3

Ocena: 5 (5 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Po dwóch latach wygnania wraca do Polski ścigany europejskim nakazem aresztowania przestępca. Jest ciężko chory, przed śmiercią chce zabezpieczyć finansowo pozostawioną w Gdańsku rodzinę i usunąć z życia żony jej obecnego mężczyznę.

Tymczasem komisarz Sławomir Kruk prowadzi nieoficjalne śledztwo w sprawie zabójstwa, o jakie została oskarżona znajoma prokurator.

Próbując znaleźć dowody jej niewinności, Kruk wkracza w sam środek rozgrywki bandytów wyrównujących stare porachunki, walczących o piękną kobietę i wielkie pieniądze. W końcu udaje mu się dotrzeć do prawdy, odkryć sieć powiązań polityki i biznesu ze światem przestępczym, ale to zwycięstwo będzie miało gorzki smak.

Gorszy - ebook

29,69 zł 32,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 18,14 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

19,79 zł 32,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 18,14 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (5 oceniających)

1 - 5 z 5 opinii

 • Ocena:5
  Sylwanka/2020-07-18

  Druga część serii o komisarzu Kruku. Prokurator Marta Krynicka została oskarżona o morderstwo i czeka w areszcie na proces. Na jej rozpaczliwą prośbę w sprawę angażuje się komisarz Kruk. Im głębiej drąży, tym więcej rzeczy mu nie pasuje, a jego nieoficjalne śledztwo zatacza coraz szersze kręgi polityczno-biznesowe. Czy uda mu się znaleźć prawdziwego sprawcę?

 • Ocena:5
  Rafał Artymicz/2019-01-15

  Bardzo dobry kryminał. Nawet przez moment się nie nudziłem.

 • Ocena:5
  Nina /2018-08-20

  ,Prokurator Marta Krynicka, która w poprzednim tomie miała własne pomysły na prowadzenie dochodzenia i nie za bardzo potrafiła współpracować z komisarzem Sławomirem Krukiem, ciężko za to zapłaciła. Czy dała się wciągnąć w pułapkę odwiedzając dom biznesmena uzależnionego od groźnego bandyty i lichwiarza? Jednak kiedy zwłoki owego nieszczęsnego przedsiębiorcy znalezione zostają w kałuży krwi i wszystkie ślady wskazują, że to Marta go zabiła, jedynie Kruk ma w tej sprawie pewne wątpliwości. Krynicka, córka wpływowego senatora i szefowej znanej fundacji charytatywnej, trafia do aresztu, a dochodzenie przejmuje CBOŚ. Ale Kruk nie odpuszcza.

  Gorszy posiada wszystkie zalety pierwszej części cyklu, czyli dobry, żywy język, nieźle udokumentowany obraz zależności biznesu i polityki od świata przestępczego oraz galerię ciekawych, niejednoznacznych postaci. Co najważniejsze, powieść jest znacznie lepiej skonstruowana niż pierwszy odcinek serialu. Inteligentnie dozowane napięcie wynika nie tyle z niespodziewanych zwrotów akcji, co z oczekiwania na rozwiązanie kolejnych etapów walki prawa ze zbrodnią: kto przeżyje, kto będzie ofiarą, czy sprawcy poniosą zasłużoną karę. Przy czym w owych rozwiązaniach autor nie idzie na łatwiznę. Stara się, aby nie tylko był to przyzwoity kryminał, lecz również niepokojący i realistyczny obraz społecznych pokus i emocji, manipulacji i ludzkich niedoskonałości.

 • Ocena:5
  AGATA KONWIŃSKA/2018-08-08

  Zgadzam się z przedmówcą. Pan Górski to moje odkrycie tego roku. Jego obie książki zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Właśnie skończyłam drugą część i mam problem ze znalezieniem czegoś równie ciekawego i trzymającego w napięciu. Dobrze poprowadzona fabuła. Rozdziały czyta sie płynnie i momentami nie sposób sie oderwać. Polecam każdemu miłośnikowi sensacji i political fiction.

 • Ocena:5
  Wiesław Łodyga/2018-07-28

  Bardzo dobra kontynuacja "Kruka". Sporo dobrze spiętych wątków, ciekawi bohaterowie, dynamiczne, krótkie rozdziały, niezłe dialogi, dobrze poprowadzona intryga. Czego chcieć więcej? W pierwszym tomie akcja była dość kameralna, tutaj rozwija się na wielką skalę, może nawet zbyt wielką, co trochę zmniejsza wiarygodność, ale to jedyne małe zastrzeżenie. Są to na pewno jedne z najlepszych i najbardziej dopracowanych polskich kryminałów tego roku. Obowiązkowa lektura dla miłośników sensacji, tym bardziej, że autor mało jeszcze znany, a pisze lepiej niż królowe i książęta gatunku ;-).

1 - 5 z 5 opinii