Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Gwiazda Południa – ebook

TANIEJ 5 %

Juliusz Verne  

01.03.2008

polski

Klasyka Literatury Nexto

978-83-284-2508-8

Ocena: 5 (3 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB

Opis

Juliusz Gabriel Verne, Jules Gabriel Verne (ur. 8 lutego 1828 w Nantes, zm. 24 marca 1905 w Amiens) – francuski pisarz, jeden z pionierów gatunku science fiction, nazywany "dziadkiem science fiction". Napisał wiele powieści podróżniczych i fantastyczno-naukowych oraz (co jest mniej znane) powieści historyczne, geograficzne, kryminalne, sztuki teatralne i wiersze. Obecnie jego książki powszechnie zalicza się do literatury dla młodzieży. Ojciec twórcy, Pierre Verne, prowadził kancelarię adwokacką. Młody Juliusz (za namową rodziny, a głównie ojca) studiował w Paryżu prawo, próbował zarabiać na giełdzie, ale nie rezygnował z prób literackich. Po kilkunastu latach różnorodnych, wytrwałych poszukiwań rozpoczął cykl powieści Niezwykłe podróże, które zapewniły mu poczesne miejsce w światowej literaturze. Wydawcą utworów Verne'a był Pierre-Jules Hetzel (następnie syn Jules) publikujący Magasin d’Éducation et de Récréation (Magazyn edukacji i rozrywki). Znanego autora i przedsiębiorczego wydawcę łączyły wieloletnie kontrakty, kilkakrotnie przedłużane.

Gwiazda Południa - ebook

1,89 zł 1,99 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (3 oceniających)

1 - 3 z 3 opinii

 • Ocena:5
  Kamil Jońca/2013-03-04

  Historia kradzieży i poszukiwań pewnego wartościowego diamentu. Przy okazji niejako Verne porusza kwestie społeczne jak rasizm, czy obrona swoich miejsc pracy zagrożona przez postęp techniczny. Jak w każdej jego książce widać ufność że rozwój nauki ulży doli ludzi.

 • Ocena:5
  Paweł Banaś/2012-12-31

  Nauka i technika kontra tradycja, do tego podróż i przygoda, a wszystko osadzone w południowej afryce i przyprawione diamentami. Ciekawa lektura.

 • Ocena:5
  Krzysztof Miziołek/2012-11-29

  Dobra książka, polecam.

1 - 3 z 3 opinii