Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Hexa – ebook

TANIEJ 7 %

Wojciech Pietrzak  

16.11.2012

14.11.2012

polski

672

Psychoskok

978-83-63548-21-6

Ocena: 3 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Hexa przeznaczona jest dla czytelników lubiących zagadki, tajemnice i zaskakujące wydarzenia. Jest to powieść kryminalna, w której przeplatają się wątki o różnej tematyce.

Akcja książki zaczyna się w Szczecinie w obecnych czasach. W kącie kawiarni siedzi Dardiusz Wicher - bogacz bez chęci do życia po tragedii życiowej. Niejaki Andrzej Karpiński proponuje mu zabawę w detektywa-amatora. W 1986 roku zamordowano w Nowej Rudzie 20-letnią Cyntię Łuskowską, a rok później powieszono za to Michała Karpińskiego, syna Andrzeja. Ojciec nie wierzy w winę syna i chce, żeby detektyw wyjaśnił sprawę sprzed lat.

Wątki, które przebijają się przez całą powieść to: spór polityczny Wichra z Karpińskim, głównie wokół kary śmierci dla morderców, ale rozciągający się i na inne dziedziny; wątek sadomasochistyczny; wewnętrzna walka Wichra; wątek romantyczny; podróże; kulinarny „konik”; Wichra, który bogaty jest dlatego, że przed życiową tragedią parał się cukiernictwem i był w tym fachu wyśmienity. W toku linii rozwojowej fabuły, co jakiś czas, pojawiają się rozmowy dwóch tajemniczych mężczyzn. Wicher doznaje w końcu olśnienia, składa pozornie postrzępione i bezwartościowe informacje w jedną całość i wyjaśnia zagadkę. Sprawa zostaje zamknięta i Dardiusz Wicher postanawia wyjaśnić również wątek romantyczny, jednak i tutaj zakończenie okazuje się zaskakujące.

Hexa - ebook

15,49 zł 16,66 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:3
    Łukasz L./2013-03-05

    Książka, którą można krótka opisać - im dalej w las tym... gorzej. Początek zwarty i nawet trzymający w napięciu by gdzieś w środku pęknąć niczym opona na zardzewiałym gwoździu...
    Dla wytrwałych!

1 - 1 z 1 opinii