Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Indygo – ebook

CENA NEXTO

Michał Chmielewski  

28.05.2019

28.05.2019

polski

280

Literate

978-83-7995-221-2

Ocena: 2 (1 oceniający) Oceń produkt

  • PDF
  • EPUB
  • MOBI

Opis

W Baskin Zachodnim dzieci znikają bez śladu niemal od zawsze. Uciekają z domu czy są uprowadzane? Żyją czy umarły? Nikt nie wie, jaki spotykał je los.

Nikt prócz Kusaka. Sadystycznego seryjnego mordercy, który je porywa i w bestialski sposób morduje. Równie wiele przyjemności jak torturowanie ofiar sprawia mu gra jaką prowadzi z lokalną społecznością i policją. Psychopata na co dzień przybiera różne maski: wzorowego obywatela, sympatycznego sąsiada, wolontariusza zaangażowanego w pomoc rodzinom ofiar. Karmi swoje ego ich cierpieniem, bezradnością i łatwowiernością. Czuje się bezkarny.

Los stawia jednak na jego drodze nietypowych przeciwników. Dwoje nastolatków połączonych tragedią i wspólnymi tajemnicami odkrywa, jaki los spotyka zaginione dzieci.

Nieprzygotowani wkraczają w świat dorosłych. Odnajdują prawdę, przyjaźni i miłość. Płacą za to wysoką cenę. Być może zbyt wysoką?

Michał Chmielewski zabiera nas ponownie do Baskin Zachodniego. „Indygo” to zupełnie inna opowieść niż „Złe”, ale równie prawdziwa, mocna i warta przeczytania!

-----------

Surowy styl Chmielewskiego brawurowo wciąga w mroczną historię. Nie ma tu zbędnych słów, zbędnych scen. Jest zło. Prawdziwe, upiorne, zatrważająco bliskie. Kiedy sięgniesz po „Indygo”, nic już nie będzie takie jak przedtem.

Agnieszka Sudomir, autorka serii Miasto Obiecane

-----------

Sięgając po Indygo nie sądziłam, że zawładnie ono moją głową. Inny niż wszystkie, mroczny i tajemniczy. Jedynie dla ludzi o mocnych nerwach, bo wnętrze naprawdę zaskakuje. Sięgnij, by się o tym przekonać!

Małgorzata Falkowska, autorka Ilias, Nagranie

-----------

Indygo” przeraża i niebezpiecznie wciąga! To nietuzinkowy thriller, który nie daje jasnych odpowiedzi i prowokuje do zastanowienia się nad istotą zła.

Sylwia Trojanowska, autorka Sekrety i kłamstwa, Prawdy i tajemnice

-----------

Michał Jan Chmielewski po raz kolejny udowodnił, że doskonale czuje się w tworzeniu historii, których akcja toczy się w niewielkich społecznościach. Po przeczytaniu tej książki, już nigdy więcej nie pozwolisz swojemu dziecku samemu wracać do domu. Polecam!

Michał Wasek - www.oczytany.eu

-----------

Indygo” to thriller napisany według najlepszych reguł gatunku. Powieść Michała Jana Chmielewskiego nie tylko trzyma w napięciu do ostatniej strony, ale też wzrusza swoją prawdziwie nostalgiczną warstwą — opowieścią o rodzącym się uczuciu dwojga młodych bohaterów — Rudej i Emila — których losy krzyżują się z iście przerażającym antagonistą — seryjnym mordercą nazywającym się Kusakiem. Swą trzecią powieścią Michał Jan Chmielewski udowadnia, że jest wyjątkowo mocnym pretendentem do miana „polskiego króla powieści grozy”, stąd też fani Jacka Ketchuma czy Stephena Kinga sięgający po „Indygo” z pewnością się nie zawiodą!

Rafał Jasiński - Readers Initiative

Indygo - ebook

27,89 zł 29,99 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 2 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:2
    R.L./2021-10-03

    Książka "Złe" Chmielewskeigo dosłownie wcisnęła mnie w krzesło i na długo zagościła w mojej pamięci. Niestety, nie mogę tego samego powiedzieć o tej pozycji. Powiem więcej, podczas czytania kilkukrotnie sprawdzałem czy aby to ten sam autor. W mojej ocenie bardzo dobry pomysł na historię z dreszczykiem, został dosłownie zmasakrowany i bestialsko zamordowany - na marginesie dodam, że to jedyna krwawa i brutalna akcja związana z tą książką.
    Toporny styl, emocje jak podczas grzybobrania, klimat i napięcia prawie niezauważalne, wręcz zmierzające do zera. Podczas lektury wielokrotnie dochodziłem do wniosku, że autorowi całkowicie zabrakło pomysłu na realizację wyśmienitego pomysłu, że już nie wspomnę o budowaniu odpowiedniego napięcia czy też wywołaniu u czytelnika dreszczu niepewności.

1 - 1 z 1 opinii