Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Jezus z Nazaretu. Część II. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania – ebook

TANIEJ 7 %

Joseph Ratzinger  

01.10.2012

01.03.2011

polski

328

Jedność

978-83-7660-706-1

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

Mogę wreszcie oddać w ręce czytelników drugą część mojej książki o Jezusie z Nazaretu. (…) W przedmowie do części pierwszej powiedziałem, że moim pragnieniem było ukazanie „postaci i orędzia Jezusa”. Może trzeba było w tej książce umieścić te dwa słowa – postać i orędzie – jako jej podtytuł i w ten sposób wskazać na istotny jej cel. Z odrobiną przesady można by powiedzieć, że chciałem znaleźć rzeczywistego Jezusa (…). W drugiej części zadanie to było jeszcze trudniejsze niż w pierwszej, ponieważ w niej dopiero spotykamy decydujące słowa i wydarzenia z życia Jezusa. Usiłowałem trzymać się z dala od kontrowersji dotyczących licznych możliwych kwestii szczegółowych i rozważać jedynie istotne słowa i czyny Jezusa (…). Jeśli, rzecz jasna, pozostają jak zawsze jakieś szczegóły dyskusyjne, to jednak mam nadzieję, że dane mi było zbliżyć się do postaci naszego Pana w sposób, który może dopomóc wszystkim tym czytelnikom, którzy pragną spotkać Jezusa i mu uwierzyć.
Joseph Ratzinger – Benedykt XVI (z „Przedmowy”).

W długo oczekiwanej książce Benedykt XVI dotyka sedna chrześcijaństwa: dlaczego Jezus musiał umrzeć? Co znaczy Zmartwychwstanie? Co ono oznacza dla nas? W sposób fascynujący Papież pozwala nam uczestniczyć w swoim całkowicie osobistym szukaniu oblicza Pana - rozważnie, mądrze, mistycznie, niezwykle pasjonująco dla własnego rozrachunku z egzystencjalnymi pytaniami wiary.

Jezus z Nazaretu. Część II. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania - ebook

21,30 zł 22,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Krzysztof/2014-04-13

    "Jezus z Nazaretu" cz.2,to kontynuacja komentarza do Ksiąg Nowego Testamentu. Zarówno w cz.1 jak i w cz.2, czytamy o życiu Syna Bożego. Cz.2 poświęcona jest faktom biblijnym od wjazdu Jezusa do Jerozolimy, aż po zmartwychwstanie. Fundamentem obu części jest opis z punktu historii biblii, rozszerzonej o interpretację osobistą w duchu wiary przez papieża, Benedykta XVI . "Jezus z Nazaretu" jest świetnym kompendium wiedzy do studiowania Biblii.

1 - 1 z 1 opinii