Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Kat z Płaszowa – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Max Czornyj  

26.01.2022

26.01.2022

polski

368

Wydawnictwo FILIA

978-83-8195-901-8

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Wydarzenia w tej książce oparte są na faktach. Prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji.

Amon Göth uważał się za pana życia i śmierci podległych mu więźniów. Jego sadyzm okazał się przesadny nawet dla przełożonych z SS. Ze szczególnym upodobaniem mordował matki z dziećmi i starców.
Uwielbiał strzelać do więźniów z okien samochodu lub z balkonu willi. Swoim ofiarom zadawał wyszukane tortury. Osobiście zabił kilkaset osób.

O podobnych zbrodniach z pewnością nie śniono w najgorszych koszmarach. Czy odważycie się spojrzeć w oczy prawdziwemu złu? A może macie dość odwagi, by spojrzeć na świat jego oczami?

Kat z Płaszowa - ebook

32,46 zł 34,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Aellirenn_czyta/2022-02-09

  Amon Goth uważał się za Boga, za pana życia i śmierci. Jego sadyzm przerażał nawet jego przełożonych z SS.

  Kolejna książka Czornyja oparta na faktach i kolejna poruszająca. Podziwiam autora, że potrafi wejść w buty prawdziwego potwora i wyjść z tego cało. Ja bym nie dała rady. Przeorała mnie ta książka. Nie zrozumcie mnie źle, to jest wybitnie dobra lektura, świetnie napisana i do tego autor potrafił zachować równowagę. Nie opisywał zbrodni dla samego epatowania złem, raczej opowiedział nam historię człowieka, który nie miał w sobie nawet krzty dobra.

  Najbardziej wcale nie przeraziły mnie jego czyny. Oczywiście one też, ale było coś, co przeraziło mnie bardziej - znudzenie, zblazowanie, kompletny brak emocji u Amona. To mnie jakoś tak poruszyło, że nie mogę przestać o tym myśleć. Wyobraźcie sobie, że ja się dłużej zastanawiam które stare skarpetki wyrzucić do śmieci, niż ten człowiek myślał o tym, komu odebrać życie. I mnie te moje skarpetkowe porządki dostarczają, co prawda, niewielkich emocji, ale dostarczają, bo przecież fajne skarpetki, szkoda wyrzucić itd. Amon nie miał takich myśli, a mówimy o ludziach. Mnie to przeraża. Przeraża mnie też to, że oczekiwał, że będzie go to bawiło i był zawiedziony, kiedy go to prostu „nie robiło”.

  Warto przeczytać „Kata z Płaszowa”. Dobrze, że się o tym mówi. Niech to będzie lekcja naszego i przyszłych pokoleń.

1 - 1 z 1 opinii