Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Kluczowe różnice pomiędzy teorią snów Zygmunta Freuda i Carla G. Junga – ebook

TANIEJ 7 %

Wojciech Filaber  

02.10.2013

08.08.2013

polski

15

Psychoskok

978-83-7900-095-1

Ocena: 3 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

Wojciech Filaber pokusił się o napisanie pracy dotyczącej różnic wynikających z teorii snów Zygmunta Freuda a Carla Gustawa Junga. Psychoanalitycy twierdzą, że śnimy tylko o takich rzeczach, które są dla nas ważne. Niekoniecznie musi stanowić odpowiedź na problemy, których w świecie zewnętrznym jest tak wiele. Dlatego, aby je zrozumieć, potrzebne jest poznanie własnych uczuć i doświadczeń.


Zygmunt Freud był zdania, że sen jest wyrażeniem silnych i nieświadomych pragnień. Działają w nim dwie siły. Z jednej strony to pragnienie, które jest utajone oraz cenzor, który zamienia ową utajoną treść w możliwą do zaakceptowania. Marzenia senne powinny być interpretowane indywidualnie. Wystarczy zajrzeć w głąb samego siebie, aby sen mógł oczyścić życie i pomógł w poradzeniu sobie z borykającymi nas problemami i bez znaczenia jest to, czym zajmujemy się na co dzień. Kim jesteśmy z zawodu i jak spędzamy dzień – każdy z nich kończy się dla wszystkich tak samo. Zamykamy oczy i zasypiamy, czerpiąc z tego niesamowitą przyjemność.

Kluczowe różnice pomiędzy teorią snów Zygmunta Freuda i Carla G. Junga - ebook

8,28 zł 8,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:3
    Katarzyna Ambroziak/2014-09-19

    Interesującą pozycją dotyczącą teorii snów zwłaszcza różnic teorii stworzonej przez Zygmunta Freuda i Gustawa Junga jest praca napisaną przez Wojciecha Filabera pt. „Kluczowe różnice pomiędzy teorią snów Zygmunta Freuda i Carla G. Junga”.
    Czy sen jest odzwierciedleniem nas samych? Czy nasze sny pokazują to co dla nas istotne i ważne? Myślę, że warto się zapoznać z opiniami dwóch sławnych psychiatrów a następnie wyrobić swoją własną opinię. Pracę czyta się szybko. Polecam

1 - 1 z 1 opinii